Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Gülüş Estetiği
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diğer Tedaviler / Gülüş Estetiği
işlk

Gülüş Estetiği

Estetik bir gülüşe ve güzel dişlere sahip olmanın sırrı düzgün sıralanmış dişlere sahip olmaktan geçer. Bir hayli kişi dişlerindeki çapraşıklık, renklenmeler, eksiklikler, uyumsuz diş eti ve diş formları, çürükler ve sararmış diş tonları hasebiyle rahat rahat gülemez.

Güzel dişlere sahip olmanın sırrı nerede başlar?

Güzel dişlere sahip olmanın sırrında ağız içindeki tüm diş rehabilitasyonlarının bitmiş olması önceliğimizdir. Sonrasında diş düzeni güzel fakat renginde problem var ise diştaşı temizliği, parlatma, büro tipi beyazlatma ve pekiştirici olarak hane tipi beyazlatma önerilir.

Beyazlatma işlemi ile dişin açılabileceği en beyaz tona kadar açılma ihtimali olur, bu işlemi takiben flor uygulaması ile; aşınan, alttan temiz beyaz mine dokusunun çıkmasını sağlayan beyazlatma işleminin negatif tesirini flor uygulamasının pozitif tesiriyle nötr hale getiririz böylelikle istediğimiz gibi beyaz ve zarar görmemiş sıhhatli dişlere kavuşmuş oluruz .

Diş düzeni güzel değilse neler yapılabilir?

Ortodonti rehabilitasyonu ilk önerilmesi şart olan rehabilitasyonlardan. Diş telleri sayesinde porselen yada metal braketlerle dişlerin yerlerinin, çene ile ilişkilerinin tertip etmesi mertebesi.

Rehabilitasyonun karmaşıklığına bağlı olarak 6 aydan 2 yıla kadar süren rehabilitasyon şekli.
Ortodonti rehabilitasyonu görecek zaman, olanak ve şartlar parasal içsel yok ise olayına göre karma lamina uygulaması ile 1,5-2 saat içinde düzgün formda dişlere sahip olmak olası.

Yapılacak olan ön grup dişlerin kullanım evresinde kesme, koparma gibi işlemlerden uzak tutulması, çay, kahve, sigara alışkanlıklarının minimalize edilmesi ve en az 6 ayda bir rutin diş hekimi kontrolüne gelmesi önerilir. İyi bir bakımla uzun yıllar kullanılabilen en uygun, sıhhatli ve ekonomik sistemdir.

Olayına göre yaprak porselen diye adlandırılan porselen lamina uygulaması da yapılabilir . Lamine metodu, bir hayli diş bozukluğuna uygulanabilen kozmetik bir çözümdür. Tırnak kalınlığında, istenen renk, boy ve formda özel olarak hazırlanmış porselen yaprakların dişlerin ön yüzüne yapıştırılması asalına dayanmaktadır.

Dişlerin ön ve yan yüzeylerinden en az 0,6 mm bir kesim yapılıp ölçü alınması ve hazırlanan porselenin diş yüzeyine yapıştırılması işlemidir; neticeninde porselen olmasına karşın ışık geçirgenliği tabii dişlere yakın, estetik, renklenmeyen diş yapıları ele geçirilir.

Ortodonti tedavisinin avantajları nelerdir?

Avantajları dişe minimal zarar vererek yapılan kesim sayesinde savunucu, estetik tertip etme sağlanmış olur.Oldukça hassas bir tekniktir; İyi bir muayenehane ve laboratuvar çalışması gerektirir.

Hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerindeki teknik bilgisinin, estetik görüşünün becerisiningelişmiş olması da muvaffakiyet oranını artıran etmenlerdendir. 5-10 gün içerisinde sıhhatle ve istediğiniz form, beyazlık ve estetikte gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir