Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diş Teli / Beyaz Diş Teli
2-TypesClearCeramic

Beyaz Diş Teli

Beyaz Diş Teli

Özellikle estetik bir görünüşe kavuşmak isteyenlerin tercihidir, beyaz diş telleri. Nasıl olmasın ki? Metalik hatlar üzerine oturtulan, gene plazması da metalden oluşan o ağır ve kötü görünen, aralarına çokca pislikler dolan diş tellerine kıyasla. Hiç şüphesiz birçok bireye tercih imkanı sunulsa, beyaz diş teli kişisel öncelikli olarak tercih eder.

Bu ortodontik tedaviler de kullanılan diş telinin kalitesi kadar, bu teli uygulayan doktorun kalitesi de önemlidir. Alanında uzman ve branş sahibi olan doktorları tarafından dişlerinize geçirilecek bu tedavi ile yapısal bozukluğu bulunan çene eklemleri, ortalama bir yıl gibi bir sürede sağlıklı görünüşe kavuşuyor. Diyelim ki, dişleriniz için iyi bir ortodonti doktoru buldunuz ve öyle tahmin ediyoruz ki bu tel takan doktor size pahalıya mal oldu, birde üzerine beyaz diş telleri masrafı bindi mi, hastahaneden çıkamayacak duruma gelirsiniz. Böyle durumlarda hastalara, önerimiz, gücünüzün yettiği bir diş teli tercih etmeniz yönünde olacak. Sonuçta, beyaz olsun metal olsun yada renkli olsun, tüm şeffaf diş telleri aynı işlevi gören ortodontik tedavi araçlarıdır.

Eğer size uygulanan taktikler sonucunda, doktorunuz tel takılmasını uygun gördüyse endişe etmeyin. Şeffaf diş teli takma işlemi sanıldığı kadar acılı bir işlem değildir. Kancalar dudak hizasında geçirilir ve plazma aralarındaki bağlar gerilir. İşte bu kadar kolay bir işlemdir. Asıl zor olan, braketleri taktıktan sonraki işlemlerdir. Özellikle sosyal görünüşüne gölge düşürmemesi adına taktığınız beyaz olan tellerde bakım diğer tel sitemlerine göre bir hayli zordur. Diş teli taktığınız ilk haftalarda acı hissedecek ve hatta rahat yemek yiyemeyeceksiniz. Sakın rahatsızlık hissetmeyin, bu belirtiler gayet normaldir. Ağzınız, metaller ile gerildiği için köklere kadar bir rahatsızlık hissini bireylere verdirir. Teliniz inci gibiyse, mutlaka sık bol su ile gece yatarken, sabah kalktığınızda ve öğünler arasında gargara yapmalısınız. Doktorunuzun tavsiye ettiği yumuşaklıkta olan fırçalar ile dişlerinizi çok sert olmamak kaydıyla fırçalamalısınız. Beyaz olan bu braketler çabuk kirlenebildiğinden ileride sarı yada daha koyu renk tonlarına bürünebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek için, sigaradan mutlaka uzak durmalı, kahve, kola gibi kafein içeren içecekleri almamalısınız. Yumurta renginde olan plazmalar üzerine fırçanız ile hafif dokunuşlar yaparak temizlemelisiniz. Bunlar, diş telleriniz, çene üstüne yerleştikten sonra, kötü bir görünüş yakalamamaları için gereklidir. Tel gruplarına gözünüz gibi hassasiyet göstermelisiniz ki, ne onların renklerinde ne de ağız beyazlıklarının renklerinde bir değişiklik oluşsun.

Beyaz plazma üzerine oturtulan bu diş telleri hakkında fiyat almak için, öncelikle yapmanız gereken bir ortodonti uzmanına muayene olmanız. Doktorunuzun yapacağı genel incelemenin ardından ağız yapınıza göre size bir fiyat çıkaracaktır. Diğer apareylerden biraz daha pahalı olan bu diş telleri, ağız içi veya çene yapısında oluşan bozukluklara göre de fiyatına artılar katmaktadır. Ancak, dişleriniz mükemmel olsa da en yakışacak olan tedavi budur. Yani verdiğiniz paralara değecektir. Özel olarak üretilen beyaz diş teli fiyatları güncel yapılan mekanizması uzman hekimlerin öngörüsü doğrultusunda yapılmaktadır. Bu uygulamadan uzak durmayınız. Uzman doktorların uzun yıllar boyunca yaptığı araştırmalardan çıkan sonuçların istatistiğine göre, bunları kendinize uygulamanız hem fiyatları açısından hem de güzel olmanız açısından oldukça faydası olacağıdır.

Bir yorum

  1. Meliha Songül

    Selam, bende bu diş telleri modelinden yaptırmak istiyorum ama ne kadar zamanda yapılır, ayrıca ücreti ne kadar olur yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler hayırlı çalışmalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*