Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Çocuk Diş / Çocuk Diş Doktoru
çocuk diş doktoru
çocuk diş doktoru

Çocuk Diş Doktoru

Çocuk Diş Doktoru İstanbul

Gözünüzden sakındığınız yavrularınızı başarısız bir diş doktoruna emanet etmek onlara haksızlık olur öyle değil mi? Tabi ki hiçbir anne ya da baba göz göre göre çocuğunu başarısız bir dentiste emanet etmez, ancak bu alanda sağlam bir iktisat sahibi olan çocuk doktoru bulmak hiç de kolay değil. Bu yazımızda sizlere kaliteli diş doktorlarından genel olarak bahsedeceğiz. “Kavun değil ki kardeşim dibini koklayıp anlayalım?” diye bir güdüyle lütfen bu yazıyı okumayın. Bunlarda iki temel prensip vardır, iyi bir kariyer (Güzel bir üniversite, yüksek notlar vs.) ve tavsiye edilebilirliktir. Başarılı uzman doktorlar mutlaka başkaları tarafından tavsiye edilir. Akrabalarınızdan, arkadaşlarınızdan o doktorlara daha önce gidip memnun kaldıkları evlatlarımızı götürebileceğiniz, ilk sıradaki çocuk diş doktoru olmalıdır. Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Avcılar, Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Maltepe, Ataşehür, Fatih, Eyüp, Beyoğlu, Zeytinburnu, Bahçelievler, Esenler, Bayrampaşa, Gop, Küçükçekmece, Başakşehir ilçelerinde çocuk hekimi bulunur. Diyelim ki, akraba tavsiyesi ile bir doktorun adını aldınız. Bu doktorumuz, mehmet x olsun, çocuğunuzu bu doktora götürmeden önce mutlak doktorunuzun öğrenim gördüğü üniversiteyi ve üniversiteyi bitirdiği ortalamayı bilmeniz gerekmektedir. Bu konudaki yeterli araştırmaları yaptıktan sonra, eğer kendi belirlediğiniz kriterlere doktorun öğrenim durumu uyuyorsa gidebilirsiniz.

İnsan ekmek alırken bile kaliteli fırıncı arıyor da, siz sağlığınız konusunda mı tembellik yapıyorsunuz? İnanın bu çok büyük bir haksızlıktır, bedeniniz için. Öneri sonucu yapacağınız 2 saatlik bir araştırma ile, dişlerinizin kötü doktorların gözetimi altına girmesinden kendinizi alıkoyabilirsiniz. Böylece birçoklarının karşılaştığı, sağlam olan ögeleri çekti, dolgu istiyordum kanal tedavisi de yaptı ve beni öldürdü gibi yakarmalardan uzak kalırsınız. Hadi diyelim ki, siz yetişkin biri olarak doktorunuz kötü de olsa, bu yanlış tedavileri pek olası değil ama fark edecek özveriye sahipsiniz. Söyler misiniz, yetişkinlerde bile bu özveri çok az olduğu halde, evlatlarımız da nasıl olsun? Bunun için, diş doktorlarında muhakkak, kaliteli çocuk diş doktoru aramalısınız. Küçücük o yavrularınızın ağızlarını açtıkları ilk anda, binlerce risk ile karşı karşıya kalmasını istemezsiniz değil mi? Ağzımız anıldığından daha hassas bir dokudur, bu alanda büyük iktisat sahibi olan uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi gerekir.

Çocuk diş doktoru seçiminde tavsiyemiz, poliklinikleri değil de hastahane bünyesinde çalışan doktorları tercih edin. Bir alanda uzmanlığı dışında bir bölüm ile baş başa kalırsa, diğer doktor arkadaşları ile fikir alışverişi yapma şansı olur en azından. Ayrıca, bir şikayetiniz anında kapısını çalacak bir mecranızın güvenilirliği de bu ölçüde önemlidir. Tüm bu sebeplerden ötürü, tedavilerinizi hastahane bünyesindeki adreslerde gidermelisiniz.

En iyi doktor, kişinin kendisi olduğunu unutmayın. Kendimize gündelik ayıracağınız yarım saat ile sağlıklı gülüşlere kavuşabilir, iyi bir dişhekimi arama zahmetine hiç girmeyebilirsiniz. Bunun için, gece yatmadan önce mutlaka bakımlarımız yapılmalı, öğle aralarında bol su ile mutlaka gargara yapmalı ve ara öğünlerde mutlaka sakız çiğnemelisiniz. İşte ağız bakımı bu kadar kolay, yapın bunları, ağız sağlığı uzmanına ihtiyaç duymayın. Gerekli olan tüm çocuk diş çekimi pedodontistler tarafından yapılır. 1 -15 yaş ağız sağlığının mükemmel olması, her 6 ay zamanda 1 defada olsa düzenli yapılan diş hekimi kontrolü ile sağlanabilir. Bu kontroller sırasında ağız sağlığını tehdit eden her türlü sorun tespit edilebilir. Burada önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir. Çocuk hastada erken teşhis çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Her çocuklar için bunlar geçerlidir. Sağlıklı gülüşler dileyerek,  değerli yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*