Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Çocuk Diş / Çocuk Diş Teli
cocuklarda dis teli

Çocuk Diş Teli

Çocuk Diş Teli

Dişlerde karşılaşılan yapısal bozukluklar, kötü görüntülere sebep olmaktadır. Bu tarz problemler ile ileriki yaşlarda da mücadele edilse de biz özellikle genç yaşlarda tedaviye başlanmasının önemini vurgulamak istiyoruz. Ortalama bir diş teli ağzımızda 1,5 yıl ila 2 yıl arası kalır. Bu süre çene kemiklerinde var olan yapısal bozuklukların türüne göre değişmektedir. İleri bozukluklarda bu süre daha da artabilirken, çok fazla dengesizlik olmayan kişinin yapısal bozukluklarında bu süre kısalmaktadır. Mevcut yapısal bir ağız probleminde tedavi edilmediği takdirde diğerleriyle etkileşerek, bozukluklar büyüyebileceğinden ileriki dönemlerde sizleri daha acılı ve uzun süren tedaviler bekleyebilir. Şöyle düşünün, erken dönemde var olan kök kayması ile gelişen bir genetik yapısal bozukluğu taşıyan bir hastaya bu hastalığına uygun tedavi yöntemi uygulanmadığı takdirde, yenilen sert besinler, metabolizmamıza yapılan zorlamalar gibi durumlarda bi kayan öge daha da kayacak ve yanlarındaki dişlere baskı uygulayacak, bu baskı sonucunda, diğerleri de kaymaya başlayacak ve problem daha da büyük bir hal alacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz durum yada durumlara karşı özellikle biz çocuk diş teli kullanımının önemini vurgulayacağız bu yazımızda sizlere. Henüz gelişimleri daha devam eden evlatlarınızda, erken dönemde uygulayacağınız çocuk diş telleri tedavisi ile mevcut durumda var olan yapısal bozuklukların önüne geçecek ve ileriki dönemlere ait onların daha sağlıklı gülüşlere sahip olmasını sağlayacaksınız.

Çocuk braket tedavisinde, erken dönem tedavisinin önemi büyükken hemen hemen toplumun yarısı bu tedaviyi almak için, çok geç davranır. Bazı bireyler, kendi ekonomik özgürlüklerini kazanmaya başladıkları zaman bu tedaviyi almak isteseler de bu sefer de ileriki yaşlarından ötürü, olgun birey mantığı ile, topluma uyum sağlamak adına almazlar. Halbuki bu çok yanlış bir düşünce tarzıdır. Eğer, çocuk diş teli tedavisi sizlere ebeveyn yaşlarınızda uygulanmadıysa ve bu tedaviyi almak için, mevbur ileriki yaşları beklediyseniz, fazla yapacak bir şeyiniz yoktur. İnsanların ne düşündüğü yada ne düşünecekleri sizler için çok problem olmamalıdır. Diş teli tedavisi, diğer hastalıklar da uygulanan tedavi yöntemleri kadar doğal bir yöntemdir. Hem de var olan yapısal bozukluklar ne kadar az olursa olsun, yapılan işlemden daha kötü duracağını unutmayın. Bu bilinçle hareket eden bireyler, şunu da unutmasınlar ki, çocuklarının da ilerleyen yaşlarında diş teli takım aşamalarında sıkıntı çekmemeleri için, bu tedaviyi onlara erken yaşta vermeleri. Erken yaşta braket tedavisini alan çocuklar, herhangi bir yapısal bozukluğu bulunmayan dişleri ile daha özgürce gülümser, daha rahat konuşur ve daha çabuk sosyalleşirler. Yapılan bazı araştırmalar göstermektedir ki, çocuklarda var olan içe kapanıklıkların büyük bir çoğunluğunu ağzındaki var olan problemler oluşturmaktadır. Dişlerinden ötürü, kendisi ile dalga geçeceklerini düşünen çocuklar, konuşmaya çekinir, arkadaş ortamına giremez yada zor girer ve böylece zor sosyalleşir. Tüm bu sebeplerden ötürü, erken yaşta, mevcut bir yapısal bozukluğu olan çocuklara mutlaka çocuk diş teli fiyatları taksit kampanyasına düşünmeden tedaviyi uygulamalısınız. Neden dediğiniz zaman açıklayacağımız gibi diyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*