Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diğer Tedaviler / Diş Beyazlatma Fiyatları
ofis-tipi-dis-beyazlatma

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Dişleriniz gerektiği kadar beyaz değil mi? Sarıya yakın rekleri yüzünden rahat gülemiyor musunuz? Etrafınızdaki insanların parlak dişleri karşısında sizin elemanlarınız sönük mü kalıyor? Dert etmeyin, dental bleaching teknolojisi ile artık tüm bu dertleriniz tarihe kavuşacak. Tek yapmanız gereken, diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu fiyatlara göre bir bütçe planlaması yapmanız. Özel temizletme işleminin temel mantığının üzerinde etken maddeler ile oluşan tabakasal sararmanın temizlenmesidir. Diş parlatma işlemi özellikle sosyalleşme çağı olan günümüzde çokca tercih edilen bir yöntemdir. Uygulama yöntemine göre, organik yada inorganik materyaller diş minesine nüfus ederek burada biriken tortuları sıyırır ve dişlerde olan sarılığı kaldırarak ak olmasına sebep olur. Diş beyazlatma fiyatları uygulanan yönteme göre farklılıklar göstermektedir. Organik materyallerin kullanıldığı bleaching yöntemi diğer yönteme göre biraz daha pahalıdır.

Dişler genel olarak ağırlığını genetik faktörlere küçük bir kısmını da çevresel faktörlere bağlı olarak parlaklığını kaybeder. Bunların yanında özellikle çocukluk çağında meydana gelen gelişime ters yönde düşen rahatsızlıklar da gene dişlerin renginin kaybedilmesine sebep olur. Bunların yanında aşırı çay, kahve gibi kafein içerikli içecekler tüketmek, sigara kullanmak, alkol gibi kemiğin minesine zarar veren içecekleri tüketmek dişlerin sararıp beyazlığını kaybetmesine sebep olan faktörler arasındadır.

Başlıca diş beyazlatma yöntemleri iki adettir. Bunlardan, power bleaching yöntemi listenin başında yer alan yöntemdir. Bu işlem oldukça hızlıdır. Tek bir seans renginin yaklaşık dört ton kadar açılabilir. Bu da oldukça inciye benzeyen ögelerdir. İkinci sırayı hemen, home bleaching yöntemi oluşturur. Evde doktorunuzun verdiği jel ile yapılan ve ortalama 6 saat süren bir diş temizletme uygulamasıdır. Biz, ikinci yöntem olan home bleaching’i takipçilerimize önermekteyiz. Diş beyazlatma fiyatları iki yöntemde de farklılık göstermektedir.

Birçoklarının merak ettiği bir başka soru da ağartma işleminde parlayan dişlerin ne kadar bu beyazlığı koruduğu yönünde. Aslında bu kişilerin mine yapılarına bağlı bir olgudur. Ortalama olarak, 1,5 yıl dişler aynı seviyede rengini korur. Ancak, dediğimiz gibi kişinin diş yapısı bu süreyi etkileyen en önemli faktördür. Eğer ağzınıza düzenli bakımı yapar, günlük rutinsel gargara ve fırçalama alışkanlıklarını edinirseniz işleminiz kalıcı olabilir. Diş beyazlığınızı koruyan bir diğer faktörün de mineral dengesi olduğunu unutmayın. Bu sebepten ötürü mineral ağırlıklı sebze ve meyveleri bolca tüketmeli, bu tüketimden sonra ağız içini iyi bir şekilde temizlemelisiniz.

Diş beyazlatma işlemlerinde bazen kişilerde hassasiyet oluşabilmektedir. Diş temizletme işlemi ile gelişen hassasiyet özellikle soğuk havalarda, sıcak içeceklerin alınmasında kendisini gösterir. Diş hassasiyetini gidermek için, ılık su ile dişlerinizi gargara yapmanız, sıcak ve soğuk dengesini sağlamaya yönelik bir eylem olacağı için tavsiye edilir. Diş beyazlatma fiyatlarını TDB belirler ve diğer klinikler bu fiyatlara paralel olarak kendi fiyat tarifelerini çıkarır. Sağlıklı gülüşler dileriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*