Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Diş Teli Fiyatları
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diş Teli / Diş Teli Fiyatları
Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları

Diş Teli Fiyatları İstanbul

Her şeyde en çok düşündüğümüz konu, yapacağımız veya sahip olacağımız şeylerin fiyatıdır. Elbette maalesef hayatta her şeyin bir bedeli olduğu için, bütün sağlık tedavilerinde birer bedeli bulunmaktadır. En küçük ve basit tedavilerden, en büyük ve zor tedavilere kadar. Ağız sağlığı için yapılan tedavilerde çok farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi diş teli tedavisidir ve bu tedavi, birçok kişi tarafından kullanılan ve çoğu zamanda, hastanın sabır durumuna göre işe yarayan bir tedavi olmaktadır. Hijyenik klinikler de yapılan tedaviler sadece bir günde bitmiyor, bazen birkaç hafta, bazen ise birkaç ay sürebiliyor ve tedavi bittikten sonra ise, birkaç ayda bir veya çok iyi gidiyorsa, yılda bir defa kontrole gitmeniz gerekmektedir. Diş teli fiyatları takılan her tel için konulmaz, tamamen tedaviye bağlıdır.

Bazen sadece çenesinin birkaç yerine braket yaptıran kişiler oluyorsa, bazen ise bütün dişlerine tel taktıranlar oluyor. Diş teli tedavisine ortodonti denilmektedir. Ortodonti, aslında çene yapılarıyla alakalı bir tedavidir. Ortodonti tedavileriyle çene yapılarını zamanla değiştirebiliyoruz. Normal bir çene yapısı ve diş sayıları vardır, fakat bazı insanlarda, bu durum biraz farklı olabiliyor. Dar veya geniş çeneye sahip olanlar, eksik veya fazla ısırma ögesine sahip olanlar. Bu yüzden de çene ve ağızlarını kullanmakta zorlananlar oluyor ve bu yüzden de ortodonti tedavisi görmek için ortodonti hekimlerine başvuruyorlar. Başvurduklarında tedavi olmak isterlerse de, fiyatları belirleniyor.

Herkes diş teli fiyatları ne kadar? yada bana da takabilir mi diye sorduklarında, elbette herkes takabilir, fakat kişinin yaşına çok dikkat etmek gerekiyor. Kişinin artık erişkin ve aynı zamanda bütün ilk çıkan ağz içi ögelerini düşürmüş olması gerekiyor. Sadece kendilerinin olması gerekiyor ve hastanın bütün tedavilerde olduğu gibi sabırlı olması gerekiyor. Diş teli takmak kolay değil ve özellikle bütün ağız  32 tane olan yapısına takılacaksa, çok fazla zaman gerektiriyor. Normal bir ağız sağılığı merkezine gittiğiniz zaman işiniz yarım saat veya bir saatte bitiyorsa, tellerin tedavisi iki saat veya daha uzun bir sürede bitebiliyor. Braket yaptırma tedavinin saatine göre de belirlenmez. Elbette emek için bir ücret verilir, fakat siz altı üç saat tedavi gördüyseniz, üç saatlik bir ücret alınmaz.

Diş teli alınırken her şey göz önüne alınarak bir fiyat verilir. Dolayısıyla üç saat tedavi oldu, kaç metre tel takıldı diye fiyat biçilmez, tamamen bilimsel bir fiyat konulur. Yapılan ortodonti fiyatları güncel rehberini internet üzerinden bulmanız mümkün değildir. Diş hekimlerinin yazılarından ortalama rakamlar bulabilirsiniz, fakat onlar fiyat değildir, bu yüzden fiyatlar için her zaman doktorlarınıza başvurun. Ağzımız ve sindirim sistemi önemli organları hepimiz için çok önemlidir ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Dişlerinize çok iyi bakım yapmadığınız sürece, farklı sıkıntılarla da karşılaşabilirsiniz. Ağız sağlığı sadece ağız sağlığı ile alakalı değildir. Maalesef bazen dişlerinize bakım yapmadığınız sürece, kalp ve farklı, daha ciddi sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Aklınıza gelmeyecek, hiç ummadığınız sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bazı hastalar tel sisteminin ne zaman yapılacağı hakkında bir takım sorular yöneltirler. İnsanların diş düzeltme tellerini takmasının yaşı yoktur, fakat çocuk olmaması gerekiyor ve çok ilerlemiş yaşta da olmaması gerekiyor kişinin. Dolayısıyla genç ve orta yaşlara kadar kolaylıkla takılabiliyor. Doktorunuza gittiğiniz zaman ucuz diş teli fiyatlarının neye göre belirlendiğini de sorabilirsiniz. Birçok hasta bunu merak edeceklerdir ki, çokta haklılar. Sonuçta ne kadar süre tedavi göreceklerini ve sürekli olarak bir rakam ödemek zorun olup olmadıklarını bilmek isterler. Bu yüzden bütün bilgilere sahip olduktan sonra tedavi için karar verin. Geri dönüşü olan bir tedavi, fakat geri dönüşü sadece dişlerinizin ve çenenizin eski hali olacaktır.

“Diş Teli Fiyatları” için 2 cevap

  1. Halil Ersu dedi ki:

    Herkese selam, diş teli ortalama ne kadardır acaba? Diş yapısına yani ne kadar yamuk eğri orana göre değiştiyormuş galiba. Benim dişlerde sadece 6 tanesinde çok az yamukluk 2 tanesinde içeriye doğru eğrilik var. Genelde ön dişlerim ayrık acaba ortalama kaç lira patlar? Bu tedaviye başlasam ne kadar zamanda biter. Yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı günler diliyorum.

  2. Hurdacı dedi ki:

    Renkli diş teli fiyatları ne kadar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir