Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Diş Teli
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diş Teli / Diş Teli
diş teli

Diş Teli

Ucuz Diş Teli – Lüks Bir Tedavi Şekli

Birçok kişi görünümlerini veya diş şeklini sevmeyebiliyor ve bu yüzden ortodontiste giderek tedavi olmak istiyorlar. Ortodonti tedavilerinde birçok farklı yöntemler bulunmaktadır ve en kolay yollardan bir tanesi ise ucuz diş teli tedavisidir. Tellerle nasıl tedavi edilir diye merak eden birçok kişi olabilir. Tel tedavisi aslında bakarsanız basit ama zaman gerektiren bir tedavi yöntemidir. Öncelikle tedavi için başvuran hastanın ağız sağlığı kontrol edilir. Eğer herhangi bir sorun yoksa, tedavisi için işlemler başlatılır. Bunun içinde öncelikle çene yapıları kontrol edilir. Normal bir erişkinde otuz iki adet ısırıcı olması gerekir, fakat bazı insanlarda bir tane eksik veya fazla çıkabiliyor.

Bu tür durumlarda öncelikle çene ve ağızın yapısı ve müsaitliğine göre, dişin olmadığı bölgenin doldurulması için bir planlama yapılır veya fazlası için ise ona göre genişletme yapılır veya sökülür. Malum fazla olan ağız içi yapısının altında genellikle kökler devam etmediği için bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Daha sonra çenenin fotoğrafları çekilir ve kalıplar alınır. Bu kalıplar üretilecek olan tel ve tedavi ürünleri için gerekli olacaktır. Braket takmak zaman alabiliyor. Kolay yapılan bir şey değildir ve teller takıldıktan sonra ise, normal fırça kullanmanız yasaklanır, özel fırçalar verilir. Bir süre özel fırçalar ile temizlemek zorunda kalıyorsunuz ve tedavinin sonunda tekrar normal fırçalara dönebilirsiniz.

Dişlere tel takılırken hepsine ayrı ayrı teller takılmaktadır ve nihayetinde hepsi birbiriyle bağlantılı olur. Son tel takıldığı zamanda ise özel bir vida ile tutturulur ve bir süre bu şekilde kalır. Tellerin ne kadar ağzınızda kalması gerektiği tamamen hastaya bağlıdır. Tellerin ne kadar zamanda doğru yerine oturduğu ile alakalıdır. Bu bazen birkaç ay veya birkaç yıl bile alabilir. Diş teli hassas bir maddedir, bu yüzden takıldıktan sonra çok fazla oynadığınız taktirde anında sökülebilir, bu yüzden çenenizin yapısıyla veya diliniz ile oynamamanız gerekmektedir. Dişlerinize tel takılırken, hepsi biranda olmaz. Önce gerekli yerlerden başlayarak teller takılır ve en sonunda hepsine takılmış olur.

Tel özel bir metalden yapılmaktadır ve telleri inceleme fırsatınız olursa, tellerin çok yumuşak olduğunu fark edeceksiniz. Yumuşak fakat kopmaz, bu yüzden mine yapısına ekonomik tedavi için kullanılır. Braket sistemi tedavisi yapılırken, her takılan tel için bir fiyat biçilmez, tedavi için bir fiyat verilir. Çoğu zaman bu durum yanlış anlaşılır ve her takılan tel için bir fiyatın verildiği düşünülür, fakat ucuz diş teli  listesi bir tedavidir ve bir tedavi fiyatı verilir, tel fiyatı değildir.  Tedavi için insanların gerçekten çok sabırlı davranmaları gerekiyor. Bazen o kadar çok ağızıyla oynayan kişiler oluyor ki teller anında sökülüyor ve tekrar taktırmak zorunda kalıyorlar ve yeni bir maliyet oluyor.

Eğer sizin için gerçekten diş telleri takılması gerekiyorsa, ona göre hekimlerine başvurmanız gerekir. Özellikle gençlerde, okuldaki arkadaşlarının ağzına tel takıldığını gördüğü için, kendisi de takmak istiyor, fakat tel takmanın mantığı bu değildir, hatta bu çok yanlış bir mantıktır. Dolayısıyla eğer dişlerinizdeki yapınızda ve aynı zamanda çene yapınızda bir sorun yaşıyorsanız, hekiminize giderek, bir tedavi için başvurabilirsiniz. Ortodontistler bu tür durumlarla ilgilenmektedir ve ona göre size bir tedavi programı hazırlayacaklardır, fakat bu programı yürütürken, mutlaka her şeyin zamanında ve vaktinde yapılması gerekiyor. Ne çok erken, nede çok geç. Hastanın sorumluluk alabilmesi gerekiyor ve en az bir yıl sabretmesi gerekmektedir. Şayet yaptıracaksanız diş teli fiyatları hakkında genel yazımızı okuyunuz. Liste fiyatları bulunmaktadır.

“Diş Teli” için bir cevap

  1. Fatma Naz dedi ki:

    1988 doğumluyum ve üst ön dişlerimden eğri olmasından dolayı oldukça rahatsızım. Eğer varsa taksitle ucuz diş teli taktırmak istiyorum ama cok kararsızım nasıl görünür diye düşünüyorum ben daha çok acı falan çok olacağını sanmıyorum kısacası çok kararsızım yaptıranlar bana cevap yazabilir mi birde durumum biraz kötü indirim falan yapılıyor mu acaba cevabınız için teşekkür ediyorum saygılarımla.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir