Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Görünmeyen Diş Teli
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diş Teli / Görünmeyen Diş Teli

Görünmeyen Diş Teli

Görünmeyen Diş Teli

Öyle bir diş teli teknolojisi düşünün ki, sizin ağzınızda meydana gelen yapısal bozuklukları tedavi ederken, aynı zamanda dişleriniz üzerinde hiçbir değişiklik yokmuş gibi gözüküyor. Evet! Kulağa oldukça zor geliyor değil mi? İşte bu mantık dışı olarak görünen ortodontik tedavi yöntemi, görünmeyen diş teli modelleri tedavisi ile mümkündür. Dizilimlerinin genel itibari ile, kusurlu ısırma olarak bilinen ve genelde ağız içi yapısal bozukluklardan ileri gelen etkenlere bağlı olarak mevcut konumlarından kayarak farklı şekilde duruş sergilerler. İşte böyle problemler ile başa çıkmada, braketler etken tedavi yöntemidir. Günümüz teknolojisi ile çene üstündeki ögelerin üzerine yapıştırılan, bu görünmez braketler ile uygulanan ortodontik tedavilerin önüne, Invisaling(içten takılan teller) tedavisi geçmektedir. Bu modern tedavi yöntemi ile, apareylere gerek kalmadan meydana gelen şekil bozuklukları gideriliyor.

Genel tedavisinde, dişlerin çevresine kademe kademe birkaç adet aritmetik olarak giden renksiz plakalar yerleştiriliyor. Bu sistemin en büyük avantajı, standart apareylere göre çok daha iyi bir görünüş sergilemesinden kaynaklanıyor. Görünmeyen diş teli olarak da bilinen bu tedavi yönteminin bir diğer büyük avantajı da, şeffaf plakaların çıkarılabilir özelliğinden doğuyor. Şeffaf plakalar çıkabiliyor, böylece yemek yerken vs. gibi ağız ile yaptığınız aktivitelerde plakaları çıkarıp, daha rahat hareket etmenizi sağlayabiliyorsunuz. İhtiyacınızın bitmesi halinde, plakaları geri yerlerine kolaylıkla takabiliyorsunuz. Bir diğer avantajı da bu sistemin, metal içten takılan diş teli sisteminde meydana gelen ağız içi pisliklerin ve alerjik reaksiyonların önüne geçiyor olmasıdır.

Görünmeyen diş teli fiyatları tedavisi uygulanmadan önce, özel yöntemler ile ağız yapınızın tüm ölçüsü alınır, ardından ısırma şekliniz incelenir. Ortaya çıkan sonuçlar, laboratuara incelenmesi için gönderilir. Bu veriler göz önünde bulundurularak, laboratuar şartlarında, Invisalign yapılır. Invisalign, o laboratuarda o diş analizlerinin sahibi için oluşturulan renksiz kalıplarıdır. Invisalign kalıplarının her bir tanesi ortalama olarak, 2 hafta boyunca takılı kalır ve bu kalıpları gerekmedikçe çıkarmazsınız. İnvisalign tedavisinde, 2 haftalık periyotlarda bir dişlere yeni kalıpları takılır. Böylece yavaş yavaş istenilen yöne doğru hareket eder. Bu 2 haftalık periyotlar, çene yapınız tamamen düzelene kadar sürekli halde devam eder. Invisalign tedavisinde rutinsel hekim kontrolü mevcuttur. 6 haftalık sürede bir, tedaviyi alan bireyler, hekimlerine giderek süreci incelerler. Invisalign tedavisi, ortalama 12 ay sürer ve bu sürede ortalama 24 adet Invisalign kalıbı kullanılır. Ağız içi yapısal bozukluklar tedavinin tamamlanma süresini etkileyen en önemli faktördür.

Invisalign tedavisi hemen hemen yeterli koşullar için, sağlık tarihçesi incelenen tüm yapısal bozukluğu taşıyan hastalara uygulanabilir. Invisalign tedavisinin sizin için ne derece uygun ne derece uygun olmadığı hekiminizin yaptığı tektikler ile ortaya çıkar. Renkli diş teli tedavisine göre çok daha az zahmetli görünse de, 2 haftalık periyotlarda değiştirilmesi, oldukça zor ve zahmetli bir işlemdir. Kadınların en çok sevdiği eğri yamuk diş düzeltme tedavilerinden sayılan görünmeyen diş telleri uygulamasından hemen sonra aynaya bakarak mutlu olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir