Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
İmplant Çeşitleri
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / İmplant / İmplant Çeşitleri
v
implant çeşit

İmplant Çeşitleri

İmplant Çeşitleri

Vidalı diş işleminin zamanımızda çok az maliyetli bir iş olduğunu söylememize gerek var mı, bilmiyorum. Uzun süren cerrahi işlemlerden sonra ve büyük bir özenle yapılan bu uygulama ağız içinde kendi dişlerinizden farksız olarak görev alır. Çakma diş tedaviniz için öncelikle buna engel bir hastalığınız var mı onu belirlemelisiniz. Bundan sonra hekiminizle görüşerek tedavi için uygun koşulları içerip içermediğinizin kontrol edilmesi gerekir. Daha sonra ise tedavi için hazır olacaksınız. Tabi bu tedavi için fiyatları bilmeniz gerekir. yapay diş yaptırmak için bin TL’den başlamak üzere iki bin TL’ye kadar olan bir maliyeti baz almanız gerekir. Tek bir diş tedavisi için bu vidalı diş uygulaması size 1000 TL‘ye kadar maliyet doğuracaktır. Burada unutmamanız gereken husus, bu maliyetin aslında sizin sağlığınız için harcandığıdır. Peki bu tedavi için hangi marka implantları tercih edeceksiniz ya da sizin ağız-diş sağlığınız için hangi çeşit yapay diş ekimi daha yoğun olacaktır? Vidalı diş çeşitleri nelerdir, bunlardan bahsedelim.

İmplant çeşitleri nelerdir ? Vidalı diş türleri olan materyaller kendi içinde çeşitlere ayrılır. Örneğin kemik modellerine göre farklılık gösteren ve bu tedavi için kullanılan materyale göre ya da uygulama sürecinde protezle birlikte kullanımına göre sınıflandırılır. Kemik çeşitlerine göre ayrılan özellikleri kemik içerisinde bulunan çakma diş yani silindirik şekilde ki kökler, vidalı diş şeklinde olanlar ve blade şeklinde implantlar olarak ayrılırlar. Bir diğer diş kökü türleri ise subperiostal türleridir. Bu türleri ise açığa çıkarılmış kemik üzerinde ölçünün alınıp tedavinin bu şekilde uygulanmasıdır. Bunların haricinde diğer implant diş çeşitleri nelerdir, diyecek olursanız bunlar için farklı türleride tabi mevcut. Fakat başta söylediklerimiz en çok kullanılan ve güvenilen yöntemler arasında yer almakta. Uzman doktordan yada doçent tarafından yapılan tedavinizi doğru bir şekilde yaptırmak için size en uygun olan vidalı diş modelleri hekiminiz yardımı ile seçin. Doğru bir tedavi için implant modellerini dikkate alın.

Kök tedavisi sizi diğer diş rahatsızlıklarının tedavi yöntemlerinden daha rahat bir şekilde kullanmanız için geliştirilmiş özel işlemler gerektiren yöntemler içermekte. Tabi bu işlemler sonucunda tam bir ağız sağlığın kavuşanız mümkün olacaktır. Çünkü vidalı diş uygulaması dişlerinizin kökünden uygulanan bit tedavi yöntemidir. Böylece rahat yemek yemenin ve dişlerinizi rahatça fırçalamanın keyfini hissedeceksiniz. Dişlerimiz önemli kısımlarımızdan biridir. Ve bu da kemik yapımızın ne kadar güçlü olursa dişlerimizin o kadar sağlıklı olacağını gösteriyor. Sağlam bir kemik yapısı ve sağlam dişlere sahip olmak istiyorsanız, tedavinizi doğru yaptırın. Güzel gülümseyin.

Ağız çene sağlığı tedavisinde başta da bahsettiğimiz gibi önemli hususlar, büyük bir sağlık sorununuzun olup olmadığıdır. Böyle cerrahi bir müdahale için sağlık sorunlarınızı hekiminizle paylaşmalısınız. Aksi halde implant fiyatları sizin için bir sağlık sorununa dönüşebilir. Bu durumları göz önünde bulundurmanızda fayda var. Hasta ve diş hekimi arasında başarısı %100 lere ulaşan bir yöntemdir. Aslına bakılırsa yapay bir diş kökü olarak da adlandırılabilir. İstenirse her diş için istenirse tek diş için uygulanabilen bir yöntemdir. Çene kemiğine girecek vidanın büyüklüğü ve genişliği diş etine uygun olması gereklidir. Değilse bu işlem hekim tarafından uygulanamaz. Ayrıca bütün dişlerin sağlıklı olması gibi durumda söz konusudur. Tek tek bütün dişler kontrol edilir ve bu işlem ondan sonra uygulanır. Ucuz kaliteli implant çeşitleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız üstte bulunan sağlık merkezimizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir