İmplant Diş Ömür Boyu Garanti

İmplant Diş Ömür Boyu Garanti

Diş Bütünlüğünü Koruyan İmplant Diş Yöntemi

Ağız sağlığınızı önemsiyorsanız siz de dişlerinizin bütünlüğünün korunması için gerekli olan tedavi yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Bu sorunla karşılaşan kişilerin dişlerindeki bütünlüğün tamamlanması için önerilen yöntem vidalı diş tedavisidir. İmplant diş tedavisinde kullanılan teknikler sizin kendi dişleriniz gibi görev görecek olan yeni dişlerinizi ağız içinde sabitliyor. Yani kökten uygulanan bu tedavi sizin öz dişlerinizden farksız. Bu implant dişleriniz ile çok sert olan elma, havuç ve bunun gibi sebze, meyveler ve diğer sert gıdalardan oluşan ürünleri çok kolay parçalayabiliyorsunuz. Çünkü implant diş kökten tutunan bir yöntem ile uygulanır. Bu da tüketeceğimiz ürünlerin ilk sindirimi için kolaylaştırıcı etkiye sahip. Sindirim sistemimiz için de yarar sağlayan implant diş günümüzde gün geçtikçe tercih edilmesi ile çoğu kişinin de memnuniyetini almıştır. Tedavisi oldukça özel işlemler gerektirir. Bu özel işlemler için bu tedavi yöntemi herkes için uygun olmaz. İmplant tedavisi için sağlık sorununuzun olmaması gerekir. Yalnız böyle durumlarda implant tedaviniz başarılı olur. Peki bu sağlık sorunlar nelerdir, diyecek olursanız. Bu sorunlar: Ciddi hastalıklar, diyabetik bazı durumlar, önemli sağlık sorunları olarak nitelendireceğimiz rahatsızlıklardır. Tedavinizden başarılı sonuçlar almak istiyorsanız, mevcut olan sağlık sorununuzu hekiminizle paylaşabilirsiniz. Tedaviniz bu şekilde daha güvenli olacaktır. Bunun yanında aşırı stres gibi nedenlerden dolayı dişlerinizi gıcırdatıyorsanız da implant uygulamasını yaptırmanız önerilmez. Bu da yapılan implantın diş gıcırdatması halinde yerinden oynaması ya da diş etine batması şeklinde sizi rahatsız edebileceği düşünülerek uygun bulunmamıştır.

Ağız sağlığı için korunması gereken dişleriniz için farklı yöntemler de bulunuyor. Bunlar; diş protezleri, diş kaplama, diş beyazlatma yöntemleri gibi farklı şekillerde uygulanabilen tedavi yöntemleridir. Fakat bunların içinden en çok tercih edileni implanttır. Çünkü işleri size kendi dişlerinizle eş değer işleve sahip yapay dişler sunar. Bu da kolay çiğneme, kolay sindirme gibi faaliyetleri doğal olarak gerçekleştirmenize yardımcı olur. İmplant uygulamasını bu yönden çoğu kişi öncelikli olarak tercih eder. İmplant uygulaması için merak edilen bir diğer husus da özel sigorta implant masraflarını karşılayıp karşılamadığıdır. Bu konuda bazı özel durumlar söz konusu. Aşırı ciddi ağız, dudak ve damak yaralanmaları, ciddi çene hasarları gibi önemli sağlık sorunu olan kişilerin implant masrafları sigorta anlaşmalı tarafından karşılanacaktır. Ancak bu tedavi çok zahmetli olduğundan özel diş sağlığı için yapıldığı takdirde sosyal sözel sigorta bu masrafları karşılamayacaktır.

Yani ciddi sorunlar için sigorta indirimlerinden yararlanabilirsiniz bu konuda. Ayrıca implant diş tedavisi fiyatları farklı olup gidilen farklı yerlerde farklı rakamlarla karşılaşacaksınız. Bu da hekime ve kullanılan tedavinin boyutuna göre ve ayrıca implant markalarına göre de değişebilir. Günümüzde insanlar diş ve ağız bakımı konusunda eskiye göre daha bilinçli ve bu alanda kullanılan ürünler ile tedavi yöntemleri oldukça gelişmiş durumda. Ancak yine de çeşitli nedenlere bağlı olarak kaybedilen dişlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok. Diş kayıplarının başlıca nedenleri arasında dişin çürümesi, diş etlerinin çok fazla çekilerek sağlam dişlerin bile kaybedilmesine neden olan dişeti hastalıkları (gingivit) ve kazaları sayabiliriz. Eskiden kaybedilen dişler için sadece takma diş ve köprü yöntemleri çözüm olarak kullanılırken son yıllarda implantları tercih ediliyor. Ayrıca bu işlemde bir yaş sınırı da yoktur. Kişinin her bakımdan sağlıklı olması dışında bir şartta konulmamıştır bu işlem için. Ayrıca bu sistem o kadar gelişmiştir ki bu işlem bittikten sonra varlıgını bile hissetmeyecek duruma gelebilirsiniz. Burada implant diş hakkındaki bir takım yaptırma unsurlarını okudunuz. umarım implant dişler hakkında yeterince bilgiler vermişizdir.

This article has 3 comments

  1. Merhaba, hayırlı akşamlar, bende implant diş yaptırmak istiyorum. Acaba ne kadar zamanda tedavisi biter ve ne kadara mal olur. Ayrıca bazı yerlerde 5 dakika gibi zamanda yapılıyor diyorlar, ne kadar doğru acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.

    • İmplant tedavisi 5 dakikada yapılır ama kemiğe kaynaşması bünyeye bağlı olarak 45 gün ile 75 gün arasında değişmektedir. Yani üst yapı ile birlikte toplam süresi 75 gün olmaktadır. Fakat sadece implantı 5 dakika gibi bir zamanda yapmaktayız. Geçmiş olsun.

  2. […] İmplantı Uygulamaları İmplant diş tedavisini uygulatmak için tek bir fiyatlandırma söz konusu olmamaktadır. Çünkü implant […]

Bir Yanıt Bırak