Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
İmplant Yapan Hastaneler Devlet Üniversiteleri
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / İmplant / İmplant Yapan Hastaneler Devlet Üniversiteleri
implant yapan devlet hastaneleri
implant yapan devlet hastaneleri

İmplant Yapan Hastaneler Devlet Üniversiteleri

İmplant Yapan Devlet Hastaneleri ve Üniversiteler

Bilindiği gibi implant diş tedavisi günümüzde oldukça yaygınlaşma alanı bulmuştur. Dişlerinizin tıpkı aynı gibi diş kökü olarak uygulanan bu tedavi ile çoğu besin maddesini rahatlıkla tüketebilmeniz mümkün. Diş ekimi işlemi ile diş kökleri yapay olarak ekilir. Ağız yapınıza uygun olarak seçilen implant çeşitlerinden size en uygunu bulunur ve rahatlıkla uygulanır. İmplant yöntemi diğer operasyonlara kıyasla daha güvenilir bir sistem ile hareket eder. Burada önemli olan sizin çene şeklinizdir. çünkü implant tedavisinde çenenizin nasıl bir yapıya sahip olduğu ve bu yapıya uygun tedavi yönteminin başlaması önemlidir. Tedavi olmak için dikkatli olmanız gereken konularda sizi uyaralım. Sağlıklı bi kemik ve çene şekline sahipseniz, implant uygulanabilir durumdasınız fakat çene yapınız ve kemikleriniz yeterince güçlü değil ise ilerleyen zamanlarda her hangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmak istemiyorsanız, bu tedaviden vazgeçmelisiniz. Burada önemli olan sizin ağız içindeki diş sağlığınızı korumanızdır. Bunları bilerek tedaviye başlamalısınız. Peki bu tedaviyi nerede yaptıracaksınız, implant yapan hastaneler var mı, bunların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

İmplant yapan hastaneler elbette mevcut. Tabi bu tedavi zahmetli ve bir o kadar da yüksek maliyetli bir işlemdir. Baktığımız zaman devlet hastaneleri öneki yıllarda diş sağlığı için implant tedavisini uygulamıyordu ancak günümüzde yaygınlaşan implnt tedavisi ile çoğu devlet hastanelerinde SSK yardımı ile uygulanmaya başlandı. SSK yapılacak olan implant tedavileri için belirli bir miktar karşılayacağını duyurmuştu. Böylece artık bu tedavi yöntemi devlet hastanelerinde de uygulanmaya başlandı. Tabi bu duruma bakıp da her hastane için bu masraflar karşılanır diyemeyiz. Bazı durumlar söz konusu iken SGK tüm bu masrafları karşılamayabilir. Örneğin bir üniversite hastanesindeki hekimlerin tedavi karşılığı para almaları ya da paraları bölüşmeleri gibi durumlar söz konusu ise bu tedavi masraflarını SGK karşılamayacaktır. Bu konudaki bilgilere dikkat edin.

İmplant yapan hastaneler konusunda size sunduğumuz bilgiler genel bilgilerdir. Tabi siz tedavi amaçlı gideceğiniz hastanede implant tedavisi için fiyat listelerine mutlaka bakın. Başta da dediğimiz gibi bu tedavi yöntemi biraz bütçenizi zorlayabilir. Fakat diş sağlığınız için size bir güvence de sunacaktır. İmplant tedaviniz için dikkat etmeniz gereken bir başka husus da tedavi için sakıncalı olabilecek engeliniz varsa bu tedaviyi yaptırmamanızdır. Önemli bir hastalığınız, diyabetiniz ve bunun gibi sağlık sorunları yaşıyorsanız, tedavi olmadan önce tüm bu bilgileri diş doktorunuzla paylaşın. Ağız-diş sağlığınızı korumak istiyorsanız bu konuda dikkatli olun. Sağlıklı dişlere sahip olmak isterken bir de başka sağlık sorunları sizi uğraştırmasın. Ağız-diş sağlığınızla ilgili tüm bilgileri edinip tedavi olmanızı öneririz. Ağız yapınızın bozulması ve diş sağlığınızın hüsrana uğramasını istemezsiniz. İmplant tedavisinde hekiminiz size en uygun implant yöntemini uygulayacaktır. Sağlıklı günler dileriz.

“İmplant Yapan Hastaneler Devlet Üniversiteleri” için 4 cevap

  1. orhan dedi ki:

    Arkadaşlar implant yapan devlet hastaneleri hakkında oldukça fazla araştırma yaptım ama çıkan sonuç ise sadece implant yapan hastanelerin olmadığı ve indirimlerin yapıldığıdır. Bu indirimler özel hastanelerde geçerli oluyor. Ben burada yaptırdım ve çok memnunun. Ömür boyu garantili olarak iyi bir marka kullanıldı. Doktor arkadaş ise oldukça ilgilidir. Kesinlikle burası tavsiyemdir. Bundan sonrada implant konusunda klinik arayanlara sizin ağız diş sağlığı merkezinizi önereceğim. Memnun kaldığım her yeri tavsiye ederim. Tüm çalışanlara tekrar selamlarımı sunuyorum.

  2. mustafa kızmaz dedi ki:

    elazığ üniversite hastanesinde diş implan hizmeti varmıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir