Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / İmplant / implant
implant
implant

implant

implant veya vidalı diş

Birçoğumuzun en sevmediği tedavilerden bir tanesi sanırım diş tedavilerdir. Normalde yılda bir defa dişlerimizi kontrol ettirmemiz için diş hekimlerine başvurmamız gerekiyor, fakat gittiğimizde karşılaşmak istemediğimiz durumlardan dolayı, gitmek istemeyiz veya iş hayatından dolayı gitmekten üşeniriz. Diş hastalıkları bazen kalıcı, bazen ise genetik olabiliyor. Hatta öyle insanlar oluyor ki, hiç dişleri çürümeyenler bile oluyor. Kimilerinin dişleri ise öyle bir şekilde çürüyebiliyor ki, en son vidalı diş tedavisine kadar yol açabiliyor, çünkü dişler köküne kadar tamamen çürümüş oluyor. Bazılar çürük diş ile de yaşayabilirim diyor, fakat dişler ağrı ve sızı vermeye başladığı zaman, bu neredeyse imkansız bir hale geliyor. Dişlerin köküne kadar çürümüş olmasındaki en son tedavidir.

Birçok kişi bunu yaptırmak zorunda kalıyor. İmplant tedavisi bir veya iki günde biten bir tedavi değildir. Bu tedavi yöntemi birkaç gün sürebiliyor ve tedaviye başlandığı zamanda da mutlaka dikkat etmek gerekiyor. Vidalı diş birçok farklı adı vardır. Halk arasında yapay dişler olarak ta biliniyor veya bilimsel olarak dental implantlar olarak geçiyor. Araştırdığınız zaman aslında neden vidalı dişler diye adlandırıldığını anlayabilirsiniz, fakat basit ve özetle, diş köklerinizin şeklinde vidalar üretiliyor ve ağzınıza yerleştiriliyor ve bu yüzden vidalı dişler deniliyor. İmpant tedavisi çok zor ve ağrılı geçebiliyor, fakat köklere kadar çürüyen dişler içinde maalesef daha kalıcı bir tedavisi olmuyor.

İmplant Nasıl Bir Tedavidir?

Bu yapılan işlemler nasıl bir tedavidir diye soracak olursak, cevap olarak olay bir tedavi değil ve dolayısıyla hem hastanın hemde doktorun sabırlı olması gerekiyor diyebiliriz. Hastanın vücudunun durumuna göre de, nasıl bir implant tedavisinin uygulanacağı konusunda bir karar veriliyor. Birçok diş hekimlerine göre diş hastalıkları için ortaya konulan en büyük gelişim olarak kabul ediliyor. Dişlerinizdeki herhangi bir sorunda ve eğer köküne kadar çürümüş dişlerde, en kısa sürede ucuz implant tedavisi yapılması çok önemlidir. Diş ektirme her zaman birkaç saatte veya birkaç günde yapılan bir tedavi türü değildir. Hastanın sağlığına dikkat etmek gerekiyor, hastanın vücudu, ona uygulanacak malzemeleri ve tedaviyi kabul etmesi gerekiyor. Bu tamamen bir organ nakline benzer, çünkü hastanın vücudu, ona uygulanan tedaviyi kabul etmek zorunda.

Bu yüzden implant tedavisi aylar sürebilir. Hastanın yüz ve ağız şeklinin kontrol edilmesi gerekiyor. Diş köklerinin kontrol edilmesi ve uygulanacak implantların köklerine uyum sağlaması gerekiyor. Aslında binevi diş estetiği olarakta kabul edilebilir, çünkü dişlerinize kökünden bir yenilik yapılıyor. Tedaviye başlarken öncelikle, hastanın ağız sağlığının ve diğer dişlerinin sağlığının kontrol edilmesi gerekiyor. Herhangi bir sorun varsa, implanttan önce mutlaka diğer sorunların giderilmesi gerekmektedir. Bunlar yapıldıktan sonra ise, bu maddeden yapılacak olan diş kökünün ne derece çürük olduğuna bakılması gerekiyor. Bazen işlem yapılmadan da tedavi edilebiliyor, fakat diş implantı kalıcı olduğu için, yaptırmak genel anlamda çok daha mantıklı oluyor.

İmplant tedavisinde kullanılan vidalar, diş köklerin şekline göre üretilir, dolayısıyla bütün hastalar için, hastaya göre bir vida yapılır ve vidalar tamamen titanyum metalinden yapılmaktadır. Vidalarda ise bir yiv uygulaması yapılır ve yivler, dişlerin ne kadar zamanda takılması gerektiğine göre değişkenlik gösterir. Önceden daha titanyum ile implant yapılırken, artık zirkonyum maddesinden de yapılabiliyor. Bu birazda hastanın ne kadar zamanda tedavi olması gerektiğine de bağlıdır. Bazen çok esnek bir zamanda tedavi yapılabilirken, bazen hastaların çok fazla vakti olmuyor, dolayısıyla tedaviyi hızlandırabilmek için farklı yöntemler uygulanabiliyor ve bu da kullanılan metal türünü belirliyor. İmplant fiyatları tedavisi, diş hekimliği sektöründe getirilen en büyük gelişmelerden bir tanesidir ve uzun yıllar bütün dişlerinize sahip olabilmenizi sağlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*