Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / İmplant / Kimlere İmplant Yapılmaz

Kimlere İmplant Yapılmaz

Kimlere İmplant Yapılmaz

İmplant sizin diş köklerinizin yeniden yapılanması için koyulmuş olan aslında gerçek dişleriniz olmayan köklerden oluşan dişlerdir. Ağız içinde ağız sağlığını bozan durumlarda kullanılan bu yöntemin faydaları da var. Ağız sağlığınız için dişlerinizin tamamlanmasını sağlayan implant yöntemi oldukça güvenli bir yöntemdir. Diğer ağız-diş sağlığı operasyonlarına göre bu yöntemi kullanmak başarıyı artırıcı etkiye sahip. Vidalı diş ekimleriniz ağız sağlığınız için büyük önem arz etmektedir. Böylece dişleriniz eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Ağız-diş sağlığınız için düşündüğünüz implant işlemi bazı durumları bilmenizi de gerektiriyor. Bu tedavi sürecinde, bu durumun sizin sağlığınız açısından uygun olup olmadığını bilmeniz önemli. Peki kimlere implant yapılmaz ? Şimdi size bu konu hakkında biraz bilgi verelim.

Kimlere implant yapılamaz demiştik. Diş sağlığınız için implant uygulamaları çoğu kişide kullanılabilir. Yalnız ufak ayrımlar olabilir bu noktada. Mesela bu tedavinin küçük yaştaki çocuklarda yani henüz kemik gelişim evrelerini tamamlamamış olan kişilerde uygulanması biraz sakıncalı görünüyor. Bunun yanında hamile olan bayanlarda, tansiyon seviyesi yüksek olan kişilerde, diyabetik hastalığı olan kişilerde ve bağışıklığı sağlam olmayan kişilerde de bu implant yönteminin uygulanmamasının gerektiği belirtiliyor. Ağız ve diş sağlığı için ayrıca sigara içen kişilerde bu uygulama uygun görülmüyor. Neden diyecek olursanız sigara ve tabi alkol de dahil olmak üzere bu maddeleri vücutlarına alan kişiler implant tedavisini zorlaştırıcı etkiyle karşılaşacaklarından böyle bir tedavi bu kişilerde pek de uygun görülmüyor. Bunlara ek olarak dişlerinizi gıcırdatma problemi gibi şikayetleriniz varsa yine implanttan uzak durmanız gerekecek. Bu tür diş gıcırdatma ve buna benzer diş rahatsızlıklarınız bulunuyorsa yapılan vidalı diş üzerinde bir baskı ve aşırı sıkışma yaratacağından o diş kökünün kırılması ya da zarar görmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunları bilerek tedavi sürecine başlayın. Bir tedavinin başarı ile uygulanmasının yanında bunun yine aynı şekilde ağız içinde korunması gerekir. Ancak bu şekilde ağız sağlığınızı korumanız mümkün olacaktır. Kimlere implant yapılmaz sorumuzun ardından bir de vidalı dişlerin size ne gibi faydaları var bunlardan bahsedelim.

Gün içinde çoğu maddeyi çiğnemek zorunda kalırsınız. Bu da sizin sağlam dişlere sahip olmanızı gerektirir. Uygulanmış olan implant çeşitleri temizlenirse bu durum mümkündür. Çünkü kullandığınız diş protezleriniz sizin çok sert gıdaları tüketebilmeniz için uygun değildir. Bu ancak diş ekme tedavisi ile olabilir. Aynı zamanda ağız içinde dişlerinizin tamamlanmış yapısını görürsünüz. Tam eksiksiz dişlerinizle artık doğal olarak gülümseyin. Diş Kökü önemli olan doğru kişi olabilmenizdir. Çünkü ağız sağlığı hayatımız boyunca önemli bir yer tutar, bu d kendimiz için en iyisini düşünmemiz gerektiğini bize bildirir. İmplant tedaviniz aynı zamanda estetik görünümünüz için ideal bir yöntem. Ağız-diş sağlığını önemseyin, bu sizin sağlığınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*