Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Lamine Diş
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Lamine Diş / Lamine Diş
lamine diş
lamine diş

Lamine Diş

Lamine Diş

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, birçok tedavilerde farklı gelişimler söz konusu olmaktadır. Özellikle ağız hastalıklarında ve tedavilerinde birçok yeni tedavi yöntemler bulundu ve bulunmaya devam ediyor. Dişlerimiz bizim için çok önemlidir, çünkü onlarla yiyoruz ve içiyoruz, onlarla gülüşlerimiz belli oluyor ve bu yüzden onlara çok iyi bakım yapmamız gerekiyor. Bazılarında genetik olarak veya vücut yapılarından dolayı mine yapısını hiçbir şekilde çürüme yapmazken, bazılarının çiğnediği maddeler kolaylıkla çürüyebilir ve bunu önlemek için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır, fakat aynı zamanda dişlerimizin temiz görünebilmesi içinde farklı tedavilerin uygulanması gerekiyor. Örneğin tedavilerden bir tanesi lamine diş kaplamadır. Belkide birçoğumuz adı geçen bu kaplama yöntemlerini hiç duymamış da olabilir, fakat ciddi anlamda kimilerine sağlık veren ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir tedavidir.

Uygulama, diğer protez kaplamalarından biraz daha farklı olup komple olmasa bile sadece çene üst yüzeyine uygulanan yapıştırıcı tarzında bir kaplama türüdür ve bu kaplama ile beraber, daha sağlıklı ve sağlıklı görünen bir çene yapısına kavuşuyorsunuz. Lamine yaptırmak çok kolaydır, fakat zaman almaktadır, çünkü her çiğneme organını kontrol etmek gerekiyor. Kaplamalar çoğu zaman ön yüzeylere yapılmaktadır, fakat farklı nedenlerden dolayı arka bölümlere de uygulanabiliyor. Bu tür kaplamalar bazen dişin çürümesini engellemek içinde kullanılıyor, bu yüzden ağız sağlığı açısından çok işe yarayan bir tedavi yöntemi oluyor. Lamine diş kaplaması için yaş önemli mi diye soracak olursanız, yaş değil, fakat ağız içindeki şeylerin ne durumda olduğu daha önemlidir.

Bu tür porselen yaprak kaplamalarında, aynı zamanda porselen diş yaprak kaplaması da yapılabiliyor. Dolayısıyla hem ağız ve yüz estetiğiniz, hemde ağız sağlığınız için de uygun bir tedavi yöntemi olmaktadır. Sabır ve titizlik gerektiren bir iştir ve birkaç saat veya birkaç gün alabiliyor. Bu yüzden hastaların tedavi olmak için hazır olmaları ve vakit ayırabilmeleri gerekmektedir. Lamine kaplaması yapıldığı zaman, aslında anında farkı görebiliyorsunuz. Eskisinden eser kalmadan ışıl ışıl parlayan dişlere sahip oluyorsunuz. Bu yüzden birçok kişi porselen yaprak kaplaması yaptırabiliyor. Tedavi uzun sürse bile, uzun yıllar kullanabileceğiniz süper bir ağız yapısı sizlerin oluyor.

Yaprak diş yaptırmak veya kaplama yaptırmak gerçekten çok güzel bir tedavi, çünkü sonunda ağzınızı uzun yıllar temiz bir şekilde kullanabiliyorsunuz, fakat eğer siz kendinize checkup yapmadığınız sürece, protez yaprak kaplama yaptırmanın hiçbir anlamı kalmıyor. Dolayısıyla kaplamayı yaptırdıktan sonra, düzenli olarak ağız içi tadilat işlerini yaptırmanız gerekmektedir. Protez kaplamaları sizin, ağzınıza bakım yapmama şansını vermez. Kaplama sadece ağzınızı korumak içindir, bu yüzden sizinde mutlaka bakım yapmaya devam etmeniz gerekiyor. Lamine diş kaplaması yaptırmak için gerekli maddi olanaklara sahipseniz istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Bu protez kaplamalarla uzun yıllar tertemiz ve istediğiniz temel estetik ağız unsurlarına sahip olabilirsiniz. Herhangi bir porselen yaprak protezi kaplaması yaptırmak isterseniz, öncelikle hekimlerinize danışın ve ona göre karar verin.

Hekimlerin işçilikleri tedaviye göre çok fark etmektedir. Bazen sadece çiğneme organlarını tedavi ediyor olabilirsiniz, fakat bazı durumlarda ise, sadece kendinizi başka hastalıklardan da koruyabiliyorsunuz. Bu yüzden dişlerinizin temiz olması çok önemlidir ve bunun için de birçok kişi ağız içi genel kaplama yaptırıyor. Kimi protez porselen lamine diş fiyatları pahalı olmasına rağmen yaptırırken, kimi ise zirkonyum kaplama, kimi ise porselen kaplama yaptırıyor. Protez yaprak kaplamalar estetiğiniz yani etrafınızdaki görünümüz ve aynı zamanda ağız sağlığınız için de çok önemlidir, fakat şunu asla unutmamak gerekir ki, sadece yaprak kaplama yaptırarak vücudunuzu koruyamazsınız. Sizinde bakımlarınızı yapmanız gerekiyor ki, yaptırdığınız kaplamalar işe yarasın. Her gün dilizde dahil fırçalamak ve yılda bir defada olsa dişlerinizi kontrol ettirmeniz gerekmektedir.

“Lamine Diş” için 2 cevap

  1. Zeliha Kılınç dedi ki:

    Selam, doktor bey bir 2 yıl önce dişime kanal tedavisi yapıldı sonrasında dişimde renk değişmesi oldu dişim önce renksizleşti sonra kararmaya başladı. Daha sonra ben internette yazılan yazılarla doktoruma gittim. Lamine diş yaptırmak istiyorum dedim ama doktorum bana dişrenginin diğer dişlerle olan ilişkisini yapılacak lamina diş kaplama işlemi sonrasında olmayabilir demişti. Acaba lamina diş kaplama tedavisi ile diş rengini diğer dişlerin rengi ile birebir tutturabilirmiyiz. Yani nasıl bir yol izlemem gereklidir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

  2. admin dedi ki:

    Sorunuzun yanıtını mail adresinize iletmiş bulunmaktayız. Geçmiş olsun dileklerimizle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir