Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Ortodonti Fiyatları
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Ortodonti / Ortodonti Fiyatları
ortodonti fiyatları
ortodonti fiyatları

Ortodonti Fiyatları

Hesaplı Ortodonti Fiyatları

Ortodonti çok özel bir diş tedavi yöntemidir, hatta var olan ağız ve diş yapınızı tamamen değiştiren ve normal şartlarda ise size rahatlık sağlaması gerektiren özel bir doktor uygulaması olarak bilinir. Birçok kişi braket yapıştırma işlemi görmektedir, fakat kolay bir süreç değildir ve sabır çok önemlidir. Malum her serviste de olduğu gibi, sabır çok önemlidir. Ortodonti fiyatları ise yapılacak olan işlemlere göre değişmektedir. Bazen sadece teller takılarak hizmet yapılırken, bazen boyundan kemerler takılabiliyor. Bu tamamen hastanın durumuna bağlı olan bir şeydir ve hastanın dişleri ve ağzının ne kadar hızlı veya ağır tepki verdiğine bağlıdır. Diş teli aynı zamanda kişinin çene yapısını tamir etmek içinde yapılmaktadır.

Bazen dişler öyle bir şekilde büyür ki, çene yapısı anında değişir. Bazen çok dışarıya bakan çeneler vardır, bazı çeneler ise çok içe dönüktür, dolayısıyla normal bir çeneye sahip olabilmek için veya yüzünüze göre bir çeneye sahip olabilmek için de, tel tedavisi uygulanmaktadır. Ortodonti fiyatları, yaptıracağınız işlemlere göre değişir, fakat vereceğiniz fiyatlar en az beş yüz liradan başlayabilir. Daha ucuz bir aparey uygulaması görmek neredeyse imkansız olabilir. Malum çok özel bir tedavidir. Maalesef ki bazen okullarda arkadaşlarını gören gençler, çok havalı olduğunu düşünerek, hiç gerekmediği halde ortodontiste gitmek isteyebiliyorlar, ama gittiklerinde çoğu zaman doktorlar, ihtiyaç olmadığını belirtirler.

Her isteyen hastaya bu doktor görevi yapılmaz. Bu cilt bakımı veya herhangi başka bir güzellik bakımı değildir. Bu bir tedavidir ve ancak gerekirse yapılır. Gerek duyulmadan yapıldığı zamanda ise, çene ve diş, aynı zamanda ağız ve en kötüsü yüz yapınızda değişkenlikler oluşacaktır ve bu da haliyle her şeyi dahada zorlaştıracaktır. Braket servisinden faydalanmak istiyorsanız ve göreceğiniz tedaviye göre ortodonti uygulamalarından almak isterseniz, mutlaka sadece ve sadece diş hekimlerinizden alın. Aksi taktirde eğer herhangi bir doktordan alısanız, siz en az maddi, en kötü olarakta manevi zararda görebilirsiniz. Bu yüzden lütfen çok dikkat edin. Diş düzeltmenin ne olduğunu çok iyi bilerek yaptırın. Ortodonti maliyetleri verildikten sonra geri dönüşü var mı diye soranlar için, eğer sabırlı olmazsanız, eski haline geri dönebilir veya daha kötü bir hale gelebilir.

spor yapmak gibi, biraz kas geliştirmeye benzer. Kaslarınız aniden bir veya bir haftalık spor programı ile gelişmeye başlamaz veya değişmez. Bir süre gitmeniz lazım ki bunu fark edebilmeniz için çok önemli. Diş teli metal braketlerinde de aynı şey geçerlidir. Değişimleri görebilmeniz için mutlaka bir süre beklemeniz gerekiyor. Dişlerinize teller takıldıktan sonra, anında ertesi gün bir değişiklik görmeniz imkansızdır. Dişlerinize ve çene yapınıza, aynı zamanda ağız sağlığınıza biraz süre vermeniz gerekiyor. Biliyorsunuz ki hayatta hiçbir şey aniden olmaz, bu da aynı şekilde anında size fark göstermez. Bu yüzden hem maddi, hemde manevi olarak hazır olmanız lazım. Ortodonti fiyatları her muayenede alınır ve toplu olarak alınmaz.

Doktorla eküri gibi klinikte işlemlere başladığınız zaman, öncelikle bazıları için eğlenceli gelebilir, çünkü dişlerin kalıbı alınacak, ağız içerisinde enteresan cisimler fakat zamanla yorucu bir hale gelebilir. Aparey ihtimamı maalesef böyledir, çünkü artık oluşmuş bir şeyi, farklı bir şekile sokmaya çalışıyorsunuz. Sizce, sizi farklı bir şekile getirmeye çalışan biri olsa, sinirlenmez misiniz? Aynı şey aslında ama sadece ağız, dişler ve çene bunu anlatamaz. Siz ne kadar zorlarsanız, onlar size göre hareket etmeye çalışmak zorundadır. Diş teli yapıştırıldıktan sonra düzelme süresi bazen aylar, hatta bir yıla yakın, ayrıca 3 sene bile itinalı olarak sürebilir ve ona göre diş teli fiyatları belirlenir. Bu yüzden öncelikle önemli olan, gerçekten yamuk eğri çarpık çeneyi düzeltmeye ihtiyacınızın olup olmadığını anlamaktır.

“Ortodonti Fiyatları” için bir cevap

  1. Fahri Doktor:) dedi ki:

    Merhaba, çocuğum için ortodonti diş düzeltme tedavisi yaptıracağım. Bana ortodonti süresi hakkında bilgi verirmisiniz. Yani çocuğum 14 yaşında ve bu yaştaki çocuğa ortodonti yamuk dişleri düzeltme tedavisi yapıyormusunuz. Lütfen mail adresime cevap yazarmısınız. Saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir