Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Ortodonti Tedavisi
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Ortodonti / Ortodonti Tedavisi
ortodontik-tedavi-sureci

Ortodonti Tedavisi

Ortodonti Tedavisi

Birçoğumuz kendi bakımlarımıza çok dikkat ederiz. Özellikle kadınlar arasında, çirkin kadın yoktur, fakat mutlaka bakımsız kadın vardır. Bakım sadece cilt ve saç veya makyaj yapmaktan ibaret değildir, aynı zamanda dışarıya gösterdiğiniz dişlerinizinde bakıma ihtiyacı oluyor. Peki diş bakımı nasıl yapılır veya kimler yapar diye soracak olursanız. Öncelikle sigara içenlerin diş bakımına mutlaka ihtiyaçları oluyor, çünkü sigara içenlerin dişleri biliyorsunuz ki sararıyor ve gittikçe eriyor. Bunun yanı sıra, çok fazla tatlı sevenler, bu tür insanların dişi çok hızlı bir tempo ile çürüyebiliyor. Bu tür diş sorunları haricinde, eksik ya da fazla dişi olanlar olabiliyor ve bu tür kişilerinde ortodontik hizmete ihtiyaçları oluyor.

Ortodonti tedavisi nasıl yapılır ve kimlere yapılır diye çok kişi merak ediyordur. Ortodonti ağız ve diş, aynı zamanda çene yapısı ile alaklı bir şeydir ve yetişkin veya erişkin olan herkes ortodonti uzman doktorlarına olabilir. Ortodonti tedavisine başlamadan önce, diş hekimleri her zaman dişlerinizin, çene ve ağız yapılarınızı kontrol eder. Nasıl bir tedaviye başlamaları gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak isterler. Bu çok önemlidir, çünkü bu tip işlemlerde, sizin diş ve çene yapınız değişiyor, fakat yanlış bir şekilde değişmemesi için de, kontrollerin doğru yapılması gerekiyor. Diş teli basit braket takma tedavilerinden tutun ki, kemer tedavisine kadar birçok yöntemler bulunmaktadır ve bu tamamen sizin çene ve diş yapınıza göre karar verilir.

Yılda birçok kişi ortodonti tedavisi görüyor ve hekimlerin yöntemleri her geçen gün daha fazla gelişiyor. Bu gelişim aslında çok önemli, çünkü bazen yanlış alışkanlıklardan dolayı dişlerimizin ve çenemizin şekli zamanla değişebiliyor. Diş tedavisi ile ağız – çene yapılarını düzeltmek mümkün ve imkansız değildir, fakat hastanın çok sabırlı ve aynı zamanda doktorun söylediği her şeyi uygulaması gerekiyor. Kişisel tedavisi, diğerlerinde görüldüğü gibi basit olmuyor. Bazıları bu tür tedavileri çok basit, hatta bazıları ise çok eğlenceli görebilir, fakat zor ve sabır gerektiren bir süreçtir. Bunu anlamak için internet üzerinden sağlık hizmetleri hakkında birçok bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu tamamen mümkündür.

Ortodonti tedavisine başladıktan sonra, ne kadar zaman sürer sorusu için verilecek cevap, öncelikle hastanın sabrına bağlıdır ve bir diğer madde ise hastanın diş ve çene yapısına bağlıdır. Bazıların o kadar dar çeneleri oluyor ki, hareket ettirmeden sadece yerinde dişleri tekrar yerleştirmek gerekiyor ve bunu yapabilmek içinde, tedaviye başladıktan sonra, teller ve ardından damak plakları kullanılmaktadır. Damak plakları normalde sürekli olarak takılması gereken maddelerdir, fakat genellikle ağızımızı kullanma ihtiyacı duymadığımız zamanlarda kullanmayı tercih ediyoruz, örneğin yatarken. Bu tür ürünlerin verilme sebebi, doktor tedavisinden çıktıktan sonra, dişlerin eski haline dönmemesi için kullanılmaktadır. Ortodonti tedavisi asla kolay değildir.

Bütün tedavilerde ve yapacağımız veya yapmamız gereken şeylerde sabır çok önemlidir. Sabır olmadığı zaman asla bir şey yapamazsınız. Herşeyin püf noktası aslında sabırdır. Ortodonti tedavisi içinde sabır çok önemlidir. Ağızınızda sürekli bir şeyler olacak. Çene ve diş yapınız değişmeye başlayacağı için ağrılar ve farklı hisler hissedeceksiniz. Bunun yanı sıra, tedavi sırasında farklı diş fırçaları kullanmak zorunda kalabilirsiniz ve bunların mutlaka tedavi için kullanılması gerekiyor. Bu yüzden ortodonti uzmanı başlamadan önce, gerçekten sabırlı olabilip olamayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Diğer servislerden çok farklı ve basit görünse bile, bir süreçtir ve bu tedaviyi gören her kişi için önemli bir süreçtir. Bu sebeple sağlığınız için herşeyden önce diş hekimlerinize önce danışın ve sonra en son kararınızı verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir