Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Porselen Diş / Porselen Diş Çeşitleri
porselen diş çeşitleri

Porselen Diş Çeşitleri

Porselen Diş Çeşitleri Nelerdir?
Ağız ve diş sağlığınızı önemsiyorsanız, protez olmayan ana dişlerinizin daha güzel görünmesini istiyorsanız porselen kaplama ile bu isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ağız içinde bazı diş kayıpları nedeni ile kötü görünüme neden olan ya da kırık dişleriniz ile diş yapınızın bozuk olduğuna kanaat getirmişseniz kaplama protez diş çeşitleri ile uygulanacak olan tedavi yöntemini düşünebilirsiniz. Bu yöntem ile sağlıklı gülüşlere sahip olacaksınız. Porselen olarak kaplamak istediğiniz dişleriniz için farklı diş kaplama çeşitleri mevcut. Farklı kaplama çeşitlerinden ağız yapınıza ve diş yapınıza uygun olanını hekiminiz yardımı ile belirleyebilirsiniz. Peki porselen diş çeşitleri nelerdir, porselen diş modelleri nasıl uygulanır ? Biraz bunlar hakkında sizi bilgilendirelim.

Porselen diş çeşitlerine baktığımızda ilk olarak laminate veneer olarak adlandırılan diş kaplamalarını örnek gösterebiliriz. Bu kaplama çeşidi her hastaya uyum sağlamayabiliyor. Yani bu tedavi için özenli bir muayeneden geçmeniz gerekecek. Bu işlemlerden sonra bu porselen kaplama için uygun olup olmadığınız konusunda size gerekli işlemler uygulanacak. Bu çeşit porselen kaplama iki farklı malzeme ile birlikte yapılır. Bu malzemeler porselen ve de kompozit olmak üzere iki çeşittir. Bu malzemelerden olan kompozit hem daha ucu hem de ömrü daha kısa sürelidir.

Diğer bir kaplama çeşidi ise metal destekli olan kaplamadır. Bu da dişin özel işlemlerden geçmesi ile uygulanır. Diş üzerinde yontulma gibi işlemler yapılır ve bu diş bu şekilde kaplanır. Bu da porselenle ya da kompozit ile kaplanabilir. Tabi bu işlem biraz değişik uygulamalar gerektirdiği için ön dişler üzerinde pek de uygun bulunmamaktadır. Diğer diş kaplama yöntemi ise zirkonyumdur. Bu yöntem de bazı kaplamaların yani çoğunlukla metal kaplamaların ağız içindeki uyumsuzları sonucunda uygulanmaya başlanmış bir yöntem olup yüzde yüz güvenirlik sunuyor. Zirkonyum farkı ne diyecek olursanız da, bu fark estetik açıdan görülebilir. Yani zirkonyum kaplamalarda estetik görünme ve kalite ön planda.

Bir başka kaplama yöntemi olan full porselenden oluşan kaplama yöntemi de çok tercih edilmekte. Bu da dişin doğrudan üstüne yapılan kaplama çeşididir. Burada önemli olan sadece diş için uygun kaplama çeşidini seçmek ve bunu da diş üzerine uygulamaktır. İşlemlerin sonunda ise dişler törpülenerek hepsi aynı seviyeye getirilir ve doğal estetiğine kavuşturulur.

Diş kaplamak için en çok kullanılan yöntemleri tercih etmeniz önemli. Böylece bilmediğiniz ya da duymadığınız bir porselen kaplama ile ağız sağlığınız için endişelenmek istemezsiniz. Bunun için de güvenilir bir hekimle çalışmalısınız. Ağız sağlığınız ve diş bütünlüğünüz için seçeceğiniz tedavi yönteminiz ile en doğru şekilde sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. Diş sağlığında porselen kaplamanın, dişlerinizi tertemiz ve sağlıklı bir görünüşe kavuşturacağını unutmayın. Sağlıklı günler dileriz. Diş hassasiyeti konusu üzerinde baya durduk. Peki dişlerimiz neden güçsüzleşir? Dişlerimiz belirli zamanlarda yediğimiz yiyeceklere bağlı olarak güçsüzleşebilir. Ya da diş yapımızdan kaynaklı yoğun bir hassasiyette diş yapımızın güçcüz olmasına kaynaklık ediyor olabilir. Çok şiddetli diş etkileşimi yaşıyorsanız, mutlaka diş sağlığınızın tedavisini yaptırın. Mesela bir gece vakti yediğiniz ya da içtiğiniz gıda ürünlerinden kaynaklı bir diş hassasiyeti yaşıyorsunuz ve bu hassasiyet sizi oldukça rahatsız ediyor. Bu saatte ne yaparım diye düşünmeyin. Ağız ve diş sağlığınız için her zaman size hizmet veren acil porselen dişler ile hekimlerimiz, zor anınızda yanınızda oluyor. Porselen diş modelleri bunun için gerekli ve her zaman hizmetinizde. Her an yanınızda olan doktor klinikleri sizlere uygun ucuz porselen diş çeşitleri sergilemekten büyük mutluluk duymaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*