Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Porselen Diş / Porselen Diş
porselen diş
porselen diş

Porselen Diş

Porselen Diş Kaplama – Metal Destekli

Herkesin yılda en azından bir defa dişlerini kontrol ettirmesi gerekiyor. Diş tedavisi bazen çok basit olabilirken, bazen ise çok zor olabiliyor. Diş tedavilerinin farklı yöntemleri vardır, örneğin kaplama. Kaplama yaparkende farklı malzemeler ile yapılabiliyor. Bu hastanın diş sağlığının ne kadar iyi olup olmadığına bağlı olarak karar veriliyor. Kaplama için birçok malzeme bulunuyor, fakat hangi malzemenin hasta için ne kadar uygun olup olmadığının mutlaka araştırılması gerekiyor. Örnek kaplamalardan bir tanesi, porselen diş olmaktadır. Porselen diş tedavisinde, metal destekli uygulamalar yapılabilir. Metal destekli uygulama yapılırken, metalin dişe zarar vermemesi için dikkat edilmesi gerekiyor ve bunun içinde, sadece krom ve nikel kullanılıyor, ancak metal destekli porselen diş tedavisi ön dişleden çok arka dişler için kullanılmaktadır ki ağız yapısının estetikliğini bozmasın.

Birçok hasta diş kaplaması yaptırmak ister, çünkü görüntüsü genel açıdan çok estetik olmaktadır. Kaplamada full estetik veya metal kesinlikle içermemektedir. Sadece porselen bir kaplama olup temiz bir görüntü sağlamaktadır, fakat porselen diş kaplamasının tedavi masrafı da oldukça yüksektir. Bu yüzden eğer porselen diş için tedaviye girmeyi düşünüyorsanız öncelikle iyi bir araştırma yapmanız tavsiye edilir. Fiyatın yüksek olma sebebi ise aslında tamamen porselen kaplamanın dişlerinizi doğal göstereceğinden kaynaklanmaktadır. Kaplama yaptırmak isteyenlere porselen kaplama tavsiye edilir, fakat malum ki maddiyat konusu çok önemlidir, bu yüzden hastaların çok net ve sağlam karar vermeleri gerekiyor.

Porselen dişlerin kaplaması yaptırmak isteyen birçok hastalar oluyor, fakat hastanın aklında olan soru, porselen dişlerin ne kadar uzun veya kısa ömürlü olduğu. Porselen diş yaptıranlar kaplamalarını genellikle on yıldan fazla kullanabilirsiniz, fakat hastanında düzenli bakım yapması gerekiyor. Dolayısıyla diş bakımı, diş fırçalama ve benzeri düzenli bakımları yapmadıkları sürece, elbette her ne kadar porselen bir diş olsa bile, kaplamanın ömrü kısalabilir. Buradan anlaşılacağı gibi birçok şey aslında tamamen hastaya bağlıdır. Eğer hasta, dişlerine bakım yapabiliyorsa, sorunsuz bir şekilde on yıldan fazla kaplama ile yaşayabilir, fakat bakım yapmadığı sürece, daha önce yaşadığı diş sorunlarını tekrardan yaşayabilir.

Porselen kaplama diş yorum nitelikli forum kaplaması yapmak, dişlere bakım yapmamak anlamına gelmiyor, hatta ekstra bakım yapmanız lazım ki porselen kaplama işe yarasın. Porselen diş kaplaması birçok kişi tarafından tercih ediliyor ve diş hekimlerinin de hastalarına tavsiye ettikleri diş kaplama tedavisidir, fakat kolay değil ve zaman almaktadır. Bu yüzden hasta eğer gerçekten porselen kaplama yaptırmak istiyorsa ve sürece, ayrıca maddi olarak hazırsa ancak o zaman yatırması tavsiye edilir. Porselen kaplamanın en büyük özelliği, tedaviden sonra dişlerin doğal görünmesini sağlamasıdır. Dolayısıyla birçok kişi bu özellikten dolayı dişlerine porselen kaplama yaptırmak isteyebiliyor, fakat özellik elbette fiyata da yansıyor, bu sebeple hastanın çok iyi hesap yapması gerekiyor.

Dişlerimiz bizim için çok önemlidir ve ciddi bir bakım isteyen kemik türleridir, fakat hayatta çoğu zaman en basit şeyleri yapmayı unuttuğumuz için, daha sonrasında canımız yanabiliyor. Örneğin dişlerimizi fırçalamadan yatmak veya uzun süre dişlerimize bakım yaptırmamak. Hatta porselen ucuz diş kaplama yaptırıp sonra günlerce veya haftalarca dişlerine bakmayanlar bile olabiliyor. Bu tür durumlarda maalesef her ne kadar kaplama olsa bile, dişlerde sorunlar çıkabiliyor. Bütün dişlerinize porselen diş fiyatları listesine bakarak kaplama yaptırmak elbette çok zor ve muazzam bir rakam gerektirmektedir, fakat sorun yaşadığınız veya yaşamak istemediğiniz, gülümsediğinizde gülümsemenizi etkileyecek dişlerinize porselen kaplama yaptırabilirsiniz. Ne zaman yaptırmak isterseniz ona göre hesabınızı yapıp maddi ve manevi olarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. Genel olarak günlük değişebilen porselen diş fiyatları listesine bakmak isterseniz konuya geçebilirsiniz.

2 yorum

  1. Süleyman Dinçer

    Merhaba hayırlı günler,
    Benim üstte 6 tane alt çenemde ise 7 tane dişim yok. Bunun yanında 2 dişimde çürüdü galiba onlarıda kaybedeceğim. Acaba bana uygun şekilde porselen köprü diş kaplama yapmanız mümkün mü? Çünkü maddiyat konusunda biraz sıkıntılar yaşıyorum. Dişlerimi yaptıracağım uygun bir klinik arayışı içindeyim. Yardımcı olursanız minnettar olurum. Tüm çalışanlarınıza saygılarımı sunuyorum.

    • Süleyman bey, galiba 15 tane porselen kaplama yaptıracaksınız. Maliyet yönünden yardımcı oluruz. Kliniklerimizden randevu almanız yeterli olacaktır. İyi günler diliyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*