Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Renkli Diş Teli
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diş Teli / Renkli Diş Teli
renkli diş teli

Renkli Diş Teli

Renkli Diş Teli

Bu yazımızda farklılığı yakalamayı alışkanlık haline getirenlere diş teli seçiminde de yardımcı olacak bir ayrıntıdan söz edeceğiz. Neyden mi söz ediyoruz? Renkli braketlerden. Rengarenk tasarımları ile ağzınızın içinde apaayrı bir görünüşe sebep olacak. Renkli seramik braketler üzerine oturtulan metaller ile birleşen bu braketler ile ağzınızın içerisi rengarenk gözükecek ve yapısal bozukluklara bağlı olan, kötü görünüşlerin önüne de rengarenk tellerinizin ağzınızda olduğu sürede renkli tasarımları ile gölgede kalacak.

Genel itibari ile, bu renkli diş teli tasarımları 15 yaş altı çocuklarda estetik görünüş kazandırmak ve bu genç bireylerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaları amacı ile yapılsa da büyüklerde de renkli kişiliğe sahip olan bireyler tarafından çokca tercih edilmektedir. Bu yönü ile ortodontik tedavide, estetik ve tedavinin peş peşe geldiği bir tasarımdır, bu düzeltme telleri. Ağzın içini rengarenk yapan bu braketlerde telleri de diğer apareyler gibi, takılmadan önce mutlaka ağzın içi temiz olmalı, dişlerde tutunumu engelleyecek, tartar, kir vb. olmamalı, çürük diş varsa buna karşı gerekli tedavi yöntemleri uygulanmalıdır.

Çeşitliliği oldukça fazla olan, bu çocuk diş teli tedavisinde bireylerin istedikleri doğrultuda uygulanmaktadır. Renkli olan apareyler de diğerleri gibi, oldukça kuvvetli bir plazmaya sahiptir. Bu kuvvetli plazma, güçlü yapıştırıcılar ile diş minenize temas ettirilerek yapıştırılır. Bazı vakalarda gevşeme görülse de bu çok ender görülen bir problemdir. Modern çağ ile bulunan yeni tellerin özellikleri ile çarpıklığı düzeltecek olan maddelerin plazmaları inceltilerek daha estetik bir görünüş kazanılmaları sağlanmıştır. Renkli diş teli yapılarında da bu plazmalara renk getirilmiş ve estetik yönünün yanında, hoş bir tasarım elde edilmiştir. Bu telleri, leke tutma özelliğinden sıyrılmış olarak üretilir. Böylece, aldığınız renklerde herhangi bir değişiklik olmayarak, bir yıl da geçse üzerinden hala canlı renkleri mineniz üzerinde seyir eder. Bireylerin, istekleri doğrultuda, renkleri değiştirilebilir. Böylece dişlerinize uygulanacak braket renklerini siz seçebilir ve ruh haliniz ile örtüşen bir ağız içine sahip olabilirsiniz.

Diğer emsalleri gibi bu apareyler de belli ücret üzerindedir. Renkli olarak uygulanan diş teli modellerinin genel ücreti, 2bin TL ila 3.5 bin TL arasında değişmektedir. Şu önemli bir noktadır ki, size uygulanacak tedavinin boyutu ve türüne göre maliyet artabilir yada azalabilir. Ayrıca, bu braketleri uygulatacağınız hekimin kalitesine göre de diş teli fiyatları farklılık göstermektedir. Ssk gibi sağlık güvenceleri, lüks tedavi sınıfına giren braket uygulamalarında, sadece 18 yaş altı bireylerde zorunlu haller varsa devreye girmektedir. Bunun dışındaki hallerde, apareylerin takımında herhangi bir sağlık güvencesinden yararlanamazsınız. Bu özelliği ile düzeltme tedavisinde gerek renkli olsun, gerekse de metalik olsun, orta yada iyi durumda maddi geliri olan aileler tercih eder. Renkli diş teli evladınızın kullanmak istediği bir tel grubudur. Kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir