Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diğer Tedaviler / Sanatçıların Dişçisi
DİŞÇİ-KOLTUĞUNDA-350x275

Sanatçıların Dişçisi

Hayatın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz öyle değil mi. Farklı meslekler, hayatımızdaki farklı sorunlar, eğitim hayatımız, özel hayatımız, ailemiz ile olan hayatımız ve çok daha fazlası. Hayatta sanatçılar var, öğretmenler, doktorlar ve farklı mesleklerde olup kendi adını ortaya koymuş kişiler var. Biliyorsunuz ki en kötüsüde bir şeylere veya birilerine özenmek. Özenti asla çok kötü bir psikolojik rahatsızlıktır. Bir sanatçıya aşık olursunuz ki bu yüzyıllardır olan bir şeydir ve o sanatçının yaptığı herşeyi yapmaya çalışırsınız. Sanatçı nasıl giyiniyorsa öyle giyinmeye çalışırsınız. Ne okuyorsa, ne dinliyorsa onu yaparsınız. Hangi kuaförde saçlarını veya bakım yaptırıyorsa, orada kendi bakımlarınızı yaptırmak istersiniz. Maalesef artık sağlık içinde aynı şeyler geçerli oluyor, bu yüzden ünlülerin dişçisi bile deniliyor.

Sevdiğiniz bir sanatçı hangi hastaneye gidiyorsa ve nerede tedavi görüyorsa, sizde orada tedavi görmek istiyorsunuz. Sanatçınız hangi diş hekimine gidiyorsanız, sizde anında oraya başvurmak istiyorsunuz. Boşuna sanatçıların dişçisi veya sanatçının doktoru demiyorlar. Bu tür durumlardan sanatçılar memnun oluyor mu diye soracak olursanız, cevapları mutlaka hem olumlu hemde olumsuz olacaktır. Olumlu olmasının sebebi, doktorlarına müşteri gönderiyor olmaları, fakat olumsuz olmasının sebebi ise, onlara hayran olan herkes gitmek istiyor ama bu tür durumlar, kişileri hem maddi hemde manevi olarak etkiliyor, dolayısıyla eğer hastanın maddi imkanları elvermiyorsa, doktora gitmeninde bir anlamı yok.

Bazen öyle durumlar oluyor ki, sevdikleri sanatçının gittiği hastaneyi veya diş doktorunu sadece görmek için bile gidebiliyorlar. Özenti hastalığı tamamen budur ve olmaması gerekiyor, fakat hayat. İnsan herşeye özenebiliyor, hatta kendi sağlıklarını tehdit edecek boyuta getirebiliyorlar. Sanatçıların dişçisi, malum sadece bir tane değil, bütün sanatçılar kendi diş hekimlerine giderek tedavilerini oluyorlar. Sizin sanatçınız hangi doktora gidiyorsa, sizde ona gitmek isteyebilir, hatta sanatçının geldiği zaman haber vermelerini bile isteyenler oluyor. Böyle işlerin ne kadar doğru veya yanlış olduğunu tartışabilirsiniz ama muhtemelen bir sonuca varamayacaksınız, çünkü herkesin kendine göre bir cevabı olacaktır. Şunu unutmayın ki dişiniz sizin için çok önemli. Dolayısıyla dişçiye veya sanatçınızın gittiği doktora göre bunu yapamazsınız.

Bazı doktorlar bazı tedavilerde daha tecrübeliyken, bazıları başka tedavilerde daha iyi olabiliyor. Sizin sanatçınız bir diş doktoruna gidiyor diye herşeyi yapabileceği anlamına gelmiyor. Hatta öyle şeyler oluyor ki, sanatçılar bile bu tür durumlardan bunaldığı için, doktorlarını bile değiştirebiliyor veya maddi imkanlar elveriyorsa, yurt dışında bile tedavilerini gerçekleştirebiliyorlar. Sanatçıların dişçisi demek her şeyi yüzde yüz bilmek değildir. Malum sanatçılarda sizler gibi insanlardır, sadece onlar o doktoru seçiyor. Siz nasıl gidip kendinize ve sevdikleriniz için doktor veya hekim seçiyorsanız, onlarda aynı şeyi yapıyorlar. Herhangi bir özellik yok. Bunu anlatmak çok zor, ama bir sanatçı olduğu için herhangi bir özellike yapılmaz.

Tek yapılan bir şey, sanatçı olduğu için veya kimliğinden ötürü fiyatlarda bir değişim olabilir, fakat onun dışında sanatçı sonuçta bir otele veya masaj salonuna gitmiyor, herkesin gittiği gibi bir dişçiye gidiyor ve dişlerini kontrol ettiriyor ve gerektiği taktirde tedavi ettiriyor. Sizce bu durumlar kadar doğal bir şey olabilir mi? Bütün sanatçılar farklı dişçilere gidiyordur ve medyada ünlülerin dişçisi olarak bir isim takılıyor, fakat sizce doktorlar bu tür durumlardan memnun kalıyor mu? Elbette gurur verici bir şey ve bir sanatçının onları seçmesi çok güzel bir duygu, fakat büyütülecek bir durum değil. Siz ne kadar kendi sağlığınıza önem veriyorsanız, sanatçılarda aynı şekilde kendi sağlıkları için önem veriyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*