Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Şeffaf Plak ve Ortodonti Tedavisi
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Diğer Tedaviler / Şeffaf Plak ve Ortodonti Tedavisi
sd

Şeffaf Plak ve Ortodonti Tedavisi

Diş telleri kusurlu ısırma (malocclusion) ile kayan dişleri düzeltmek için kullanılan bir yoldu. Ancak bugün bir takım vaziyetlerde ananesel ortodonti rehabilitasyonlarında kullanılan braket ve tellerine gerek kalmadan dişleri düzeltmeyi sağlayan saydam plak ile ortodonti sistemi bulunmaktadır.

Braket takmadan saydam plaklarla yapılan ortodonti sistemi, dişleri evre evre yine yerleştirmek için bir seri renksiz, çıkarılabilir düzleştiriciler kullanmaktadır. Saydam plak sisteminin seçilmesinin nedeni, diş tellerine göre daha iyi görünmesindendir. Ayrı olarak çıkarılabilir olduklarından, yemek sonrası dişleri temizlemek daha kolaydır. Saydam plak düz ve rahattır, bu yüzden diş etlerinizde, yanağınızda ve dilinizde irine kapı aralamazlar. Saydam plak sistemi, metallerde karşılaşabileceğiniz alerjik reaksiyonlar de yaratmaz.

Önce dişlerinizin ölçüsünü, ısırma şeklinizi, fotoğrafla ve röntgenle alınır. Bu malzemeleri ve rehabilitasyon tasarınız laboratuvara gönderilir. Laboratuvar bu verilerle tam olarak sizin için hazırlanmış bir dizi saydam plak üretir. Her bir saydam plak 2 hafta süresince takılır ve bunları yalnızca yemek yerken, içerken diş fırçalarken ve ip kullanırken çıkarırsınız.

Her 2 haftada bir saydam plağınızı bir yenisi ile değiştirirsiniz. Dişleriniz her seferinde arzulanan istikamete hareket eder ve bu, dişler istenen pozisyona gelip düzelene kadar devam eder. Her 6 haftada bir, rehabilitasyonun uygun olarak geliştiğini incelenmesi için diş hekiminizi ziyarete gidersiniz. Saydam plak sistemi ile yapılan ortodontik rehabilitasyon tipik olarak 9-15 ay arası sürer ve bu müddette 18 ila 30 saydam plak kullanılır. Rehabilitasyonun bitirme müddeti, her bir vaziyetine göre değişecektir.

Sıhhat tarihçeniz ve hayat tarzınızla alakalı ayrıntılı inceleme neticeninde braket takmadan şeffaf plaklarla yapılan tedavinin sizin için uygun olup olmadığına diş hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir