Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
SGK Ortodonti
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Ortodonti / SGK Ortodonti
sgk ortodonti

SGK Ortodonti

Sgk Ortodonti

Sgk diş teli işlemleri özel sağlık uygulama alanında son yaptığı birtakım düzenlemeler ile 18 yaş altı bireyler için, artık tedaviler kamu hastahanelerinde ortodonti mümkün olmayacak şartı kalkıyor. Böylece sevk için alınan bu yargı ile sevk kararları da değişiyor. Yapılan değişikliklerin getirisi ile özel hastahanelerden ortodontik tedavi sağlanabilmesi için yeter şart, bir adet işini iyi bilen doktor ve ona paralel iki diş hekimi ile beraber bulunan bir heyetin raporu tedavi için uygunluğu verebilmeli. SGK Başkanı olan Fatih Acar’ın bu alanda yaptığı açıklamalar ile, ortodonti fiyatları büyük incelemeler gerektiren bir tedavi yöntemi olduğu buna bağlı olarak da bu tedaviyi almak isteyen bireylerin, bu raporu almasının gayet makul olduğunu özel tedavi hizmeti alınabilmesi için gerekli şart olduğunu belirtti.

Fatih Acar, bu alanda yapılan yeni değişiklikleri basın toplantısında masaya yatırdı. Sgk ortodonti anlayışıyla yola çıkan kişilerin özel alanında, birtakım sağlık ile alakalı ödemeler yaptıklarının üzerine değinen Acar, bu alanda iki yeni düzenleme daha masaya yatırılacağının üzerinde durdu. SGK olarak tedavilerin masraflarının çok fazla olduğunu vurgulayan Acar, bu alanda maliyete paralel olarak kulanılan malzemelere ait birtakım değişikliklere gidildiğini vurguladı. Konuşmasına yapılan harcamaların ne tür değişikliklere gittiğini anlatan Acar, ssk ortodonti harcamalarının %20 lik kısmının bu alandan bağımsız diş hekimliği hizmetlerine, %10 kadarlık bir ek ilave değişikliğin eklendiğine değindi. Buna ek olarak gene tedavi masrafları ile yaptığı değişikliklerden bahseden Acar, önceden bir tedavi için, gerekli tüm malzemelere ayrı ayrı fiyat ödendiğini bu yeni yapılan değişiklik ile, tek bir ödeme altında tüm malzemelerin fiyatlarının çıktığını belirtti.

Yeni yapılan uyarlama ile artık hastaların özele sevk edilip edilmeyeceğine heyet karar verecek. Fatih Acar, konuşmasına SGK’dan özele sevk edilmek isteyen hastalara dem vurarak yaptı. Yeni düzenleme ile, çok hassasiyet içeren tedavilerde, özele sevk raporu, bir uzman doktor ile en az iki adet, diş hekimi raporu ile mümkün olacak. Yani, eğer özel hastahanede tedavi almak istiyorsa artık hastalar bu tedavi alanındaki bu tedavi işlemi için, en az 3 kişiden oluşan bu heyetin raporunu almak zorunda kalacak. Eski oluşum ile sadece estetik amaçlı bile olsa insanlar kafalarına göre özel hastahanelere sevk edilebiliyordu. Bu uygulama ile gerçekten ihityacı olanların özele sevk edilmesi amaçlanıyor.

SGK Başkanı Fatih Acar, yaptıkları bu uygulama ile amaçlarının %100 hasta memnuniyetini sağlamak olduğunu vurguladı. Bazı hastaların, SGK bünyesinden yetim aylığı alabilmek için yaptıkları eylemlere de değinen Fatih Acar, bazı eşlerin anlaşmalı olarak boşandığını ifade etti. Sonrasında yapılan takipler ile, resmi olarak boşanan bu çiftlerin birlikte yaşadığı ve çocuklarının yetim aylığı aldığını ortaya koyuyor. Bu takipler sonucunun ve yapılan bu değişikliklerin amacına değinen Acar, tüm bu işlemlerin hasta ve SGK’dan yararlanan bireylerin %100 memnun olmasına yönelik olduğunu dile getirdi. Bu yöne giderek sgk ortodonti devlet hastanesi yada üniversitenin kaynaklarına bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir