Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Ucuz İmplant
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / İmplant / Ucuz İmplant
ucuz implant
ucuz implant

Ucuz İmplant

Ucuz İmplant Yapan Klinikler

Yapısal bozukluğun türüne ve yerine göre değişmekte olan ucuz çakma diş hakkındaki yazımızda sizlere uzun uzadıya bilgiler vereceğiz. ucuz olan implant tedavilerinde fiyatlar aralığının çıkarılabilmesi için, hastaların genel muayenesi ardından muayenede kullanılacak materyallerin belirlenmesi gerekmektedir. Tedavi rakamlarını etkileyen bir diğer faktör de il – ilçe bazında olan değişikliklerdir.

Yapay diş tedavilerinde, uygulanan materyaller bazı illerde kolay temin edilirken, bazı illerde zor bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü, ilden ile tedavi fiyat farklılıkları doğabildiği gibi, aynı ilin farklı ilçelerinde bile bu farklılıklar gözle görülür biçimde hastalara yansıyabilmektedir. İmplant ucuz taksitle olan fiyatları etkileyen bir diğer faktör de, hastahane niteliğidir. Lüks özel hastahanelerde yapay diş kökü tedavileri oldukça masraflı tedavi yöntemleridir. Bu alanda uzman bir ortodontist tarafından yapılması gerekmektedir, yanlış uygulana bir tedavi geri dönüşü olmayan yapısal bozukluklara sebep olabilir. Bu sebepten ötürüdür ki, ucuz çakma diş işlemi fiyatları öncelikli baktığınız nitelikler değil, ikincil olarak aradığınız nitelikler olmak zorundadır.

Çeneye diş ekleme tedavilerinde, ucuz maliyetli implantların belirli bir kıssasa göre değişmektedir. Titanyj maddelerindede çeşitlilik olduğu için, zimmer, straumann, astra tech gibi standart diş kökü gibi farklı diş tellerinde, farklı fiyatlar doğsa da daha çok implant materyal ücreti Türk Diş Hekimler Birliği tarafından yıllık olarak yenilenir ve tüm hastahaneler bu yapılan değişikliği referans alarak uygulama masraflarını belirlerler.

Genel olarak geçtiğimiz yıl içerisinde yapılan değişiklikler ile 850 TL ila 1000 TL arasında değişmektedir. Bu maliyetler ortalama alınan özel hastahanelerin enflasyon uygulamaları ile karşılaştırılarak elde edilmiştir. Sigorta bazı çene kemiği hastalıkları karşılarken, implant taktırmak vs. gibi işlemlerde 18 yaşından küçük birey olma sınırını koymaktadır. Buna ek olarak, SGK tedaviden yararlanabilmeniz için, yapsısal bozukluğun heyet raporu tarafından tescillenmesi gerekmektedir. Diğer tedavilere oranla biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi bazı lükse kaçmasından kaynaklanır. Mesela, kaplama yaptırmakla yerine altın diş kullanmak lükse kaçmak olarak adlandırılabileceği gibi, diş implant fiyatları bütün olarak lüks bir tedavi işlemi olarak adlandırılır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ilden ile yapılan tedavilerinde yer alan rakamlar değişmektedir. Mesela tedavi için Antalya’da ortalama 1250 TL ücret alınırken, bir başka ilde bu ücret çok daha düşük seviyelerde yada çok daha yüksek seviyelerde seyredebilir. Genel itibari ile en pahalı implant tedavileri bu seviyede seyir ederken uygulanan KDV oranı %8 civarlarındadır. Yapılan işlemlerde en uygun rakamlı yöntemler, tedaviye yönelik değil de sorunu bulmaya yönelik uygulamalardır. Mesela, çene röntgeni 20 TL dolaylarında seyreden bir uygulamadır. Buna benzer pek çok örnek yer almaktadır. Genel olarak, yapısal bozukluğunuzun türüne veya doktorunuzun seviyesine göre ücretiniz bu genel ücretten sapmalara uğrayabilir. En iyi sonucu almak için, en yakın çakma diş doktorunda muayene olmanız gerekmektedir.

Türkiye’de yapay diş üretimi her geçen gün hızla önemsenmektedir. Özellikle implant fabrikası yönünden lider olan ülkeler ( Almanya İsrail Amerika Birleşik Devletleri İtalya ) diğer ülkeler adınada kök diş üretimine geçmiştir. Yüksek teknoloji ile üretilen impantın artık %100 olarak yerlisi yapılmaktadır. Kendi üretimlerimiz olan Türk malı yerli implantın en önemli özelliğinin daha hızlı tedavi sağlayan yüzeyi olduğunu, iyileşmeyi sağlayan kalsiyum fosfat içeren yüzeydeki bütün girinti çıkıntıları tasarlanan, bu sayede tedavide çok daha hızlı iyileşme görülmektedir. Yukarıda yazıklarımızı okuyunca ucuz implant diş üretimindeki yeniliklerden haberdar olacaksınız.

“Ucuz İmplant” için bir cevap

  1. Ferhat Laleli dedi ki:

    Acaba en ucuz implant hangisidir? Maddi durumum yüzünden implant yaptıramadım sosyal güvenlik kurumuda bu tedaviyi karşılamıyor. Ucuz olan implantlardan yaptırmak istiyorum. ekstra bir ödeme olurmu sadece implantı yaptırsak yetiyormu çünkü bazı yerlerde üst yapısınında olduğu yazıyor komple tedavi masrafını yazarsanız sevinirim ama dediğim gibi en ucuz vidalı diş yaptıracağım garantili olsun isterim çünkü bunlara bişey olursa başka yaptıracak gücüm olmayabilir. Hayırlı günler diliyorum teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir