Warning: include(/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68

Warning: include(): Failed opening '/home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/custom-functions.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/estetikd/public_html/wp-content/themes/jarida/functions.php on line 68
Zirkonyum Diş
Zirkonyum Diş - implant diş
Anasayfa / Zirkonyum Diş / Zirkonyum Diş
zirkonyum diş
zirkonyum diş

Zirkonyum Diş

Zirkonyum Diş Teknolojisi

Zirkonyum kaplama diş aslında tamamen bir destektir. Dolayısıyla örneğin değerli materyal destekli seramik kullanılan üst yapılarının çeşitleri de bulunmaktadır. Şunu unutmamamız gerekir ki, estetik ağız uzman terapisi için kullanılan bir metal türüdür. Malum sağlık tedavilerinde her metali kullanamıyoruz ve kullanabileceğiniz çok özel metal ürünler oluyor. Bunlardan bir tanesi de yazımızın özü olan element olmaktadır. Tedavilerde doğal görünümünün en yakın olan halini verir. Dolayısıyla zirkonyum maddesiyle yapılan mineyi sarma da yine hekimler tarafından tavsiye ediliyor, fakat seramiği bu element ile bir arada da kullanabilirsiniz. Porselen diş kaplaması ön kısımlarda rahatlıkla kullanılabiliyor ve ağız estetiği hiçbir şekilde bozulmuyor. Çiğneme organı sargı işlemi zaman alan ve kolaylıkla yapılan bir tedavi değildir. Özellikle ağzımızı da korumaya çalıştığı için zaman almaktadır.

Zirkonyum tedavisinde her zaman kullanılan, sağlığı tehdit etmeye bir metal türüdür. Dolayısıyla mine tabakasını törpüleyip, nikelsiz madde ile örtme gibi farklı tedavilerde kullanılabiliyor. Seramik ve sözü geçen maddeyi beraber kullanarak da iyileştirmeler mümkün oluyor. Elbette dişlerimize örnek uygulama yapmadan da sağlıklı bireylere sahip olmak isteriz, fakat bu her zaman mümkün olmuyor. Bazılarında öyle ögeler oluyor ki, vücut yapılarından dolayı, ne dişleri çürüyor, nede herhangi başka bir sorun ile karşılaşıyorlar. Haliyle bu durumda bu terapiye bile ihtiyaç duymuyorlar. Bazıları ağız estetiklerinin daha güzel olması için kaplama yaptırabiliyor. Öncelikle çene ve ağız yapısını kontrol etmek gerekiyor ve daha sonra doktorun buna bağlı işlemleri başlıyor.

Bahsi geçen tedaviler de uzun ömürlü olup uzun yıllar kullanabilmeniz çok önemlidir. Bu tür kaplamaların amacı daha fazla ağız estetiğini sağlamak. Doğal bir görünüm ve renk vermektedir, dolayısıyla gülümsemekte zorlanan özellikle kadınlar, zirkonyumu yaptırdıktan sonra rahatlıkla gülümseye bilecekler ve hiçbir sıkıntı yaşamayacaklar. Bir evi bir ağız estetiği olarak düşünülebilir ve bu şekilde ömür boyu güzelce kullanabilirsiniz. Elbette dişlerimize bakım yapmayı unutmadan kullanmamız gerekir, fakat üst kısmına kapatmak çok fazlasıyla işinize yarayacaktır. Birçok üst yapısı seramik olan kaplama yaptıranlar olmaktadır. Yaptıranlar ayrıca dilimizin etrafındaki et dokusuyla da uyuştuğu için, hastalara hiçbir sıkıntı vermemektedir. Dişlerimiz bizler için çok önemlidir ve bu yüzden gereken bütün kontrollerin ve tedavilerin zamanında yaptırılması gerekmektedir.

Herhangi bir tedavi yaparken, bu gerek diş tedavisi olsun veya farklı bir tedavi, her zaman, tedavide kullanılacak olan malzemelerin, vücuda ne kadar uyumlu olup olmadığına bakmak gerekiyor. Hastaların özellikle herhangi bir sorunları var mı yok mu bunları bilmek gerekiyor. Ağız sağlığı için kullanılan bir metal olarak bilinir, fakat herhangi bir metal maddesi içermemektedir, dolayısıyla metale karşı alerjisi olanlar veya herhangi bir sorunu olanlarda rahatlıkla bunları kullanabiliyor. Bu metal türünün en büyük avantajlarından bir tanesi, metal içermediği için, ağızda koku veya herhangi bir tat oluşturmaz ve bu yüzden hastalar rahatlıkla tedavi olabilirler. Her tedavi gibi, diş iyileştirmeleri de çok önemlidir.

Uygulama sadece bir örtme tedavisi olarak görmeyin. Ağzımızı ve içindekileri uzun ömürlü kullanabilmeniz için bu tür tedaviler gerçekleştirilmektedir. Zirkonyum diş kaplamada tüm çene sağlığınızı kolaylaştırır, fakat mutlaka bakım yaptırmak zorundasınız. Ağzımızı günlük olarak fırçalamanız ve bakım yapmanız gerekmektedir. Yılda bir defada olsun hekiminizi ziyaret etmeniz ve gerekli kontrolleri yaptırmanız gerekiyor, çünkü sonuçta çiğnemeye yarayan parçamız kendi doğal halinde değil artık, bir mine tabakası kuşatması yapılmış ve bunun her zaman kontrol altında olması gerekiyor, fakat yılda bir defa kontrolden geçilmesi yeterlidir. Bu uygulama ile bir yıl boyunca ışıldayan inci taneleriyle gülümseyebilir ve kendinizi çok iyi hissedebilirsiniz. Diş kaplama tedavisine başlayacağınız zaman, her şeyi ona göre ayarlamanız gerekiyor, çünkü birkaç günde biten bir tedavi değildir. Birkaç gün veya birkaç hafta bile sürebilir. Bunun için mutlaka sabır etmemiz gerekebilir. Bazen zirkonyum diş fiyatları hakkında hastalar bilgi isteyebilirler. Klinik olarak bu soruları cevaplamak zorundayız. Gece bile açığız. Her zaman yardımcı oluyoruz.

“Zirkonyum Diş” için 4 cevap

 1. burak dedi ki:

  üst 8 dişime kaplama yapılacak sanırım 6 adedi zirkonyum diş olacak. keşke istanbulda olsaydım uğramak isterdim. sizce dişlerimi bu kliniğe gitsem yaptırsam maliyeti dahamı fazla olur? acaba yaptırmalıyım? küçük bir diş hekiminde mi yoksa diş klinklerinde mi yaptırsam? ankarada bana tavsiye edebileceğiniz iyi bir hekim var mı? eğer yoksa istanbula gidip orda yaptıracam başka çarem kalmadı. lütfen bana hesaplı olarak indirimli biçimde esetik diş yapabilirmisiniz? cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

  ha bide ne kadar zamanda zirkonyum kaplama yapıyorsunuz. zamanda önemli benim için 3 kuruş kar edecem diye 5 kuruştan olmalaım değilmi 🙂

  • admin dedi ki:

   Selam Burak bey;
   En uygun olacak şekilde estetik yapacağımıza emin olabilirsiniz. Ama 6 tane için İstanbul`a gelmenize gerek yok. Çünkü yol masraflarını hesaplarsak bulunduğunuz yerde yaptırmanız daha mantıklı olabilir. Geçmiş olsun diliyorum.

 2. İSMET ÇİLESİZ dedi ki:

  selam. Benim daha önce yaptırmış olduğum protezler (alt-üst ) 15 yıl oldu. değiştirmem gerek çünkü ağrı yapmaya başladı ayrıca bazı yerlerde kırılmalar oldu. Zirkonyum diş yaptırmak istiyorum. Alt üst komple yaptıracağım ve iki tanede İmplant taktırmak gerekecek Şimdi ben Rize de yaşıyorum. Size dişlerimi yapmak istesem toplam ne kadara mal olur ve ne kadar sürer ayrıca Devlet Memuru olmam fiyatlar değişikliğe neden olur mu. hocam bana acil olarak cevap yazabilir mısınız veya ne tavsiye edersiniz saygılarımla

  • admin dedi ki:

   Selam İsmet bey; zirkonyum tedavisi masraflarını buradan yazamıyorum ama tanesini 350 liradan hesaplamanızı ve estetik garantili olacağını temin ediyoruz. Ayrıca implantlarda ömür boyu garantilidir. Devlet memuru iseniz ekstra indirimler yapabiliriz. Geçmiş olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir